Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

KB od ledna mění strukturu poplatků

Banky Daniel Kuchta 02.12.2008 | 10:53 0 Komentářů

Komerční banka od 1. ledna 2009 upraví cena za vybrané produkty a služby. Majitelé balíčků by měli platit méně, některé služby ale podraží.

Aktuální úprava cen za služby Komerční banky odpovídá filozofii, kterou banka dlouhodobě sleduje. Snažíme se nabídnout velmi dobrou cenu za produkty a služby, které klienti nejčastěji využívají. Naopak u služeb, jejichž poskytování je pro Komerční banku spojeno s vysokými náklady a klienti mají možnost zvolit službu alternativní, se ceny mírně zvýší,“ uvedl Zdeněk Mojžíšek, výkonný ředitel pro marketing Komerční banky.

U platebních karet Intercard a Prestige card v rámci balíčků Extra konto, resp. Komfort, nabízí Komerční banka nově všechny výběry v bankomatech KB zdarma. Majitelé stříbrných a zlatých karet mohou měnit PIN v bankomatech KB zdarma.

Změny pocítí i podnikatelé. Cena balíčku Efekt Start pro začínající podnikatele klesla o přibližně 20 % na 99 Kč z původních 117 Kč měsíčně. Majitelé balíčku Komfort získají dvojnásobný počet odchozích transakcí zdarma, všechny zmíněné balíčky jsou nově rozšířeny o určitý počet příchozích transakcí. Aktivní klienti podnikatelé mohou díky rozšíření počtu transakcí zahrnutých v balíčku ušetřit měsíčně až 250 Kč. Majitelé kont Extra a Premium mohou nyní  v rámci balíčku získat účet v EUR zdarma.

KB rovněž ruší poplatek za nadměrný vklad – od ledna mohou klienti z řad občanů uskutečnit vklad hotovosti na pokladně KB zdarma a ruší se také poplatek za nadměrný vklad pro podnikatele.

Dochází k mírnému zvýšení ceny výpisů zasílaných poštou a vyzvedávaných na pobočce banky, přičemž ceny elektronických výpisů se nemění. Vzroste také cena za jednorázový příkaz k úhradě zadaný na pobočce banky z 20 na 29 Kč (přes internetové bankovnictví KB zůstává na úrovni 4 Kč). Cena bude jednotná i pro korporátní klienty, ze stávajících 24 Kč vzroste cena za zadaný jednorázový papírový příkaz na 29 Kč.

Poplatek za rezervaci zdrojů se zvýší z 9 000 na 11 000 Kč. O jeden procentní bod vzrostou úrokové sazby kreditních karet MasterCard – u osobních kreditních karet na 19,9 % a u podnikatelských kreditních karet na 18 % p.a.

Dochází také ke sjednocení poplatku za SMS vyžádanou prostřednictvím Expresní linky. Za SMS o transakční historii, zůstatku či o měnových kurzech zaplatí klienti KB 2,50 Kč.

Cílem změn je také trvalé zjednodušování poplatkové struktury tak, aby pro klienta byly jednotlivé složky ceny plně srozumitelné. Úroveň cen musí zároveň odrážet vysokou kvalitu a široký rozsah poskytovaných služeb,“ doplnil Jozef Ryšavý, odpovědný za oblast cenové politiky.

U vybraných hotovostních operací dochází ke zjednodušení struktury poplatků. Od 1. 1. 2009 budou sjednocena pásma pro výběry hotovosti v Kč. Místo stávajících čtyř poplatků pro čtyři různá pásma zaplatí nově klienti Komerční banky jednotný poplatek 60 Kč. Klienti mají ale stále možnost vybírat hotovost zdarma prostřednictvím bankomatů KB. Poplatek 60 Kč je platný i pro výběry cizí měny z účtů vedených v cizích měnách, kde dochází ke zrušení procentního poplatku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.