Pátek 30. července. Svátek má Bořivoj.

Jen 17 % Čechů změnilo někdy banku. Patříme k nejkozevativnějším

Banky 14.06.2012 | 16:30 0 Komentářů

Změnit banku patří k základním způsobům snížení placených bankovních poplatků. Přesto jen 17 % Čechů k tomuto kroku někdy sáhlo. Ještě konzervativnější jsou Poláci.

Společnost Deloitte prováděla průzkum věrnosti bankovních zákazníků v zemích Visegrádské čtyřky a Rumunsku. Nejvěrnější jsou Poláci, z nichž banku změnilo nebo má účty ve dvou bankách jen 12 %, v závěsu za nimi se drží Češi se 17 %. Zákazníci v ostatních zemích jsou výrazně pružnější a např. na Slovensku změnilo banku nebo má alespoň dva účty v různých bankách 52 % zákazníků.

  • Polsko – 12 %
  • Česko – 17 %
  • Maďarsko – 28 %
  • Rumunsko – 42 %
  • Slovensko – 52 %

„Z průzkumu celkově vyplynulo, že klienti malých bank jsou citliví na většinu sledovaných charakteristik bankovních služeb a pokud se v bankovních produktech objeví jakýkoli nedostatek, mají tendenci banku změnit,“ komentuje výsledky průzkumu Zdeněk Maňák, expert v poradenství pro finanční instituce společnosti Deloitte.

Čeští zákazníci jsou navíc se svými bankami ve své většině spokojeni. Podíl nespokojených Čechů se pohybuje v řádu procent. „I přes poměrně malé procento nespokojených zákazníků v České republice, na Slovensku a v Polsku existuje výrazně vyšší podíl těch, kteří odrazují ostatní od toho, aby využívali jejich hlavní banku,“ doplňuje Petr Brich, ředitel poradenství pro finanční instituce společnosti Deloitte.

Obdobný průzkum před časem prováděla LBBW Bank, která došla k závěru, že 84 % lidí je s bankovními službami spokojeno a jen 15 % plánuje změnit banku.

Zdroj: Tisková zpráva Deloitte

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.