Pondělí 20. září. Svátek má Oleg.

Jan Sedlák: Facebook by se měl zaměřit na mobily

Investice 25.04.2012 | 16:31 0 Komentářů

Facebook je největší sociální sítí s 900 miliony uživatelů, s 300 miliony nahraných fotografií a zhruba půl milionu uživatelů přistupuje na Facebook z mobilních zařízení.

V prvním kvartálu letošního roku tržby Facebooku klesly o necelých sto milonů dolarů. Meziročně však došlo k nárůstu o 300 milionů dolarů.

Aby Facebook mohl dále růst, pokrývat rostoucí náklady a skutečně potvrdit svou kapitalizaci 100 miliard dolarů, bude muset v první řadě najít systém, jak vydělat na mobilních zařízeních,“ píše Jan Sedlák v deníku E15 a dodáváv: „Mark Zuckerberg však doposud nedokázal přijít s uspokojivým systémem, který by tuto mobilní masu dokázat náležitě zpeněžit. Mluví se o zavedení reklamních sdělení přímo mezi příspěvky na hlavní „zdi“ Facebooku. Jenže o něco podobného se pokouší například Twitter a žádné oslnivé úspěchy s tím neslaví. Sociální obr tak prozatím v této oblasti pouze utrácí – za aplikaci Instagram na mobilní sdílení fotek nakonec zaplatil 300 milionů dolarů v hotovosti a 700 milionů vyplatil v 23 milionech akcií.“

Zdroj: E15

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.