Pondělí 23. září. Svátek má Berta.

ISP vyhrála soudní spor s ČSOB o 321 milionů korun

Banky 21.12.2015 | 11:48 0 Komentářů

V soudním sporu mezi Investiční společnosti podnikatelů (ISP) a ČSOB o 321 milionů korun se Nejvyšší soud ČR přiklonil na stranu ISP. Banka se podle soudu bezdůvodně obohatila na úkor majetku v podílových fondech.

Banka Haná, kterou převzala ČSOB společně se zkrachovalou Investiční a Poštovní bankou, v devadesátých letech poskytla úvěr ISP, která za půjčku ručila vklady podílníků Podnikatelského tržního podílového fondu. Úvěr ISP ale nesplatila a v roce 1998 banka uspokojila svou pohledávku z peněz podílníků. ČSOB musí na základě rozhodnutí soudu peníze podílníkům vrátit a závazek ISP nezaniká.

ČSOB se ale nevzdává. „ČSOB podala proti rozhodnutí Nejvyššího soudu mimořádný opravný prostředek – žalobu pro zmatečnost – a v současnosti čekáme na verdikt,“ uvádí ředitel komunikace ČSOB Hany Farghali.

Rozhodnutí Nejvyššího soudu samozřejmě zlepšuje pozici ISP, nicméně je tam ještě jeden mimořádný opravný prostředek. A spousta zamotaných vztahů s ostatními subjekty,“ potvrdil likvidátor ISP Pavel Tyleček.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.