CZK/€ 25.265 +0,14%

CZK/$ 23.663 -0,22%

CZK/£ 29.501 -0,13%

CZK/CHF 26.030 +0,03%

10. 03. 2016

0 komentářů

Insurance Linked Securities – finanční instrument, který kryje ztráty investorů

 


 

Insurance Linked Securities (ILS) – jsou definovány jako finanční instrumenty, které kryjí ztráty investorů. Ať už se jedná o ztráty způsobené přírodními katastrofami či obchodními riziky spojenými s daným podnikatelským odvětvím. Nástroje typu ILS jsou výsledkem procesu konvergence mezi kapitálovými trhy a pojišťovnictvím a jsou progresivně rostoucím odvětvím.

Princip spočívá ve vydávání dluhopisů s kupónovou sazbou vyšší než průměrnou (cat bonds). Pokud nastane situace, pro kterou se investor jistí (přírodní katastrofa nebo jiné riziko), investor přichází o kupón nebo jeho poměrnou hodnotu.

Gibraltar má silné ambice stát se lídrem v poskytování krytí investorům v podobě této formy zajištění investic proti ztrátám. Projekt zajištění investorů se sídlem v této kolonii je silně podporován také Gibraltarskou vládou. Tato forma aktivit je výhodná jak pro sektor pojišťovnictví, tak i online sázení, který je pro Gibraltar tak typickým. Vláda tak chrání důležité sektory poskytující cenná pracovní místa a další příležitosti pro místní hospodářství.

Jak to funguje v praxi

Průkopníkem v zajišťování svých investic z oboru online sázek se stal Lottoland. Firma založená roku 2013 se sídlem na Gibraltaru se specializuje na zprostředkování sázek na výsledky různých světových loterií. Od počátku své existence se těší velkému úspěchu a zhodnocení svých aktiv. Lottoland je první společností z oboru online sázení, která zajišťuje své investice prostřednictvím finančních nástrojů ILS, které jsou alternativou tradičního pojištění. Firmě bylo poskytnuto krytí ve výši 100 milionů EUR na účely pojištění výplaty vysokých výher sázejícím loterie.

Krytí je strukturováno tak, aby pokrylo čtyři různé úrovně rizika. Očekávané pravděpodobnosti ztráty se pohybují mezi 1:8 až 1:40 s přiměřenými výnosy mezi 5 až 15 procenty – v závislosti na riziku a počtu sázejících zákazníků. Přičemž rizika se dají odhadnout se slušnou přesností.

REKLAMA

Investování do loterijního průmyslu je velice lákavé. Nigel Birrell výkonný ředitel společnosti Lottoland uvedl, že investice do loterijní společnosti je jednou z nejvýnosnějších. Zároveň potvrdil, že zajištění společnosti formou ILS poskytuje absolutní jistotu, že všechny výhry budou zákazníkům Lottolandu vyplaceny.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *