CZK/€ 24.895 +0,04%

CZK/$ 23.224 +0,31%

CZK/£ 29.460 -0,02%

CZK/CHF 26.080 -0,38%

19. 01. 2010

2 komentáře

ING chce své klienty naučit investovat

 


 

Již podle názvu je jasné, že jde o aktivně spravovaný fond, který je zajištěný proti měnovému riziku, s omezeným rizikem (pokles by neměl s 95% pravděpodobností překročit 5 %) a cíleným výnosem o 2 % p.a. vyšším, než je sazba EURIBOR 3M (což by mělo odpovídat 1 – 1,5 % nad spořícími účty, v nichž například ING na svém ING kontu nabízí 2,5 %).

Podle ING jde o fond, který v ČR nemá obdoby, i když to není tak úplně pravda. Absolute return, resp. Target return fondů, mezi něž se fond řadí, je u nás k dispozici několik, ale na druhé straně je pravdou, že jde o první, který je zajištěn do české koruny. To může být pro investory zajímavé.

Rovněž poplatková struktura je výhodná díky absenci vstupních i výstupních poplatků a správcovský poplatek se pohybuje na úrovni jednoho procenta. To je zhruba na úrovni dluhopisových fondů, s nimiž má fond také podobnou očekávanou výkonnost.  

Výhodou, ale také nebezpečím může být aktivní správa fondu. Jde totiž o aktivně spravován fond, který prostředky investuje do skutečně širokého spektra investičních nástrojů (od peněžního trhu přes dluhopisy, akcie, nemovitosti až po hedge fondy, komodity a FOREX). Úspěch, ale také případný neúspěch fondu tedy závisí od zkušeností a šikovnosti portfolio manažera (na jedné straně vyšší výnos, ale také riziko, že fond zaznamená v krátkém horizontu větší, než slibované propady o 5 %). Málokterý manažer totiž dokáže v delším horizontu překonávat indexy.

Zdroj: Tisková zpráva ING, Investujeme.cz

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 2 komentářeDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
 • Jonash

  20 ledna, 2010

  Společnost ING by měla učit investovat hlavně sebe, jinak by se jí nestalo to co v době krize, kdy patřila (í) k finančním lídrům s největším napojením na „kapačky“ (= státní peníze).
  Bude se z toho ještě dlouho vzpamatovávat – a proto teď radí.

  Odpovědět

 • brekeke

  7 května, 2010

  a jako spravny zacatecnik jsem vrazil trochu penez do aktiv v5. bohuzel od pocatku cena setrvale klesa, v poslednich dnech dokonce prudce pada. proste a jednoduse \“profituju z moderní strategie\“, jak uvadi v letaku

  Odpovědět