Pondělí 02. srpna. Svátek má Gustav.

ING chce své klienty naučit investovat

„Naučili jsme klienty výhodně spořit, teď je chceme naučit investovat.“ Tímto mottem uvádí ING na trh svůj nový podílový fond ING Multifond Aktiv V5.

Již podle názvu je jasné, že jde o aktivně spravovaný fond, který je zajištěný proti měnovému riziku, s omezeným rizikem (pokles by neměl s 95% pravděpodobností překročit 5 %) a cíleným výnosem o 2 % p.a. vyšším, než je sazba EURIBOR 3M (což by mělo odpovídat 1 – 1,5 % nad spořícími účty, v nichž například ING na svém ING kontu nabízí 2,5 %).

Podle ING jde o fond, který v ČR nemá obdoby, i když to není tak úplně pravda. Absolute return, resp. Target return fondů, mezi něž se fond řadí, je u nás k dispozici několik, ale na druhé straně je pravdou, že jde o první, který je zajištěn do české koruny. To může být pro investory zajímavé.

Rovněž poplatková struktura je výhodná díky absenci vstupních i výstupních poplatků a správcovský poplatek se pohybuje na úrovni jednoho procenta. To je zhruba na úrovni dluhopisových fondů, s nimiž má fond také podobnou očekávanou výkonnost.  

Výhodou, ale také nebezpečím může být aktivní správa fondu. Jde totiž o aktivně spravován fond, který prostředky investuje do skutečně širokého spektra investičních nástrojů (od peněžního trhu přes dluhopisy, akcie, nemovitosti až po hedge fondy, komodity a FOREX). Úspěch, ale také případný neúspěch fondu tedy závisí od zkušeností a šikovnosti portfolio manažera (na jedné straně vyšší výnos, ale také riziko, že fond zaznamená v krátkém horizontu větší, než slibované propady o 5 %). Málokterý manažer totiž dokáže v delším horizontu překonávat indexy.

Zdroj: Tisková zpráva ING, Investujeme.cz

2 komentáře: “ING chce své klienty naučit investovat”

  1. brekeke napsal:

    a jako spravny zacatecnik jsem vrazil trochu penez do aktiv v5. bohuzel od pocatku cena setrvale klesa, v poslednich dnech dokonce prudce pada. proste a jednoduse \“profituju z moderní strategie\“, jak uvadi v letaku

  2. Jonash napsal:

    Společnost ING by měla učit investovat hlavně sebe, jinak by se jí nestalo to co v době krize, kdy patřila (í) k finančním lídrům s největším napojením na „kapačky“ (= státní peníze).
    Bude se z toho ještě dlouho vzpamatovávat – a proto teď radí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.