CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

23. 01. 2008

0 komentářů

Hypotéka bez poplatků od mBank

 


 

Internetová mBank vstoupila na český trh 25. listopadu minulého roku a od této doby, podle slov jejích zástupců, zaregistrovala již tisíce klientů. Dosud tvořily nabídku mBank pouze běžný účet mKonto a spořící účet eMAX s úrokovou sazbou 3 % p.a., za jejichž založení a vedení klienti neplatí žádné poplatky.

Dnes začala mBank nabízet také hypoteční úvěry, kde klient neplatí žádný poplatek za zpracování hypotečního úvěru ani za vedení úvěrového účtu. Novinkou na českém trhu je také úročení na tzv. bilančním principu, což znamená, že klient s hypotékou na dva miliony korun a zůstatkem na účtu ve výši 500 000 Kč platí úroky jen z rozdílu, což je 1 500 000 Kč.

Novinkou je také možnost, krom klasického fixingu úrokové sazby, nefixovat úrokovou sazbu vůbec a ponechat ji pohyblivou v závislosti na pohybu tříměsíční sazby vyhlašované Českou národní bankou.

„Jsme první, kdo chce skutečně rozhýbat pokřivený tuzemský bankovní trh. Banky tady účtují nepřiměřené poplatky,“
říká Jiří Báča, generální ředitel mBank.

„Postavení ČSOB a Poštovní spořitelny na trhu vstup mBank nijak neohrozí. Klienti preferují osobní jednání,“ uvedl Marek Roll, mluvčí ČSOB a narážel tak na skutečnost, že klienti mBank mají možnost své účty obsluhovat především pouze prostřednictvím internetu, případně návštěvou tzv. bankovních kiosků mBank.

mBank hodlá v nejbližších měsících zprovoznit dalších 18 bankovních kiosků a začít poskytovat klientům spotřebitelské úvěry a kreditní karty.

REKLAMA

Zdroj: iDnes

Čtete dále:
Daniel Kuchta: Předluženost nám nehrozí, opatrnost je ale na místě
Jaroslav Kokeš: Rizikové životní pojištění: K úvěru, anebo hledej
Josef Rajdl: Společné bydlení … manželství nebo partnerství?
Jan Lener: Kam pro úvěr? K odborníkovi! aneb Nelítostný závod o přízeň klienta

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.