CZK/€ 24.740 -0,75%

CZK/$ 23.825 -0,54%

CZK/£ 29.064 -0,56%

CZK/CHF 23.823 -0,84%

23. 01. 2008

1 komentář

HYPO stavební spořitelna na prodej

 


 

Prodej HYPO stavební spořitelny
HYPO stavební spořitelna je na prodej. Zájemci o ní jsou známi tři – Raiffeisen stavební spořitelna, Wüstenrot stavební spořitelna a GE Money. V případě, že by v tendru zvítězila jedna ze stavebních spořitelen, je pravděpodobné pohlcení HYPO stavební spořitelny. Na trhu by zbyla pětice subjektů nabízejících stavební spoření.

Prodej se blíží ke svému závěru a výsledek by měl být znám v nejbližších dnech. Podle Tomáše Vašáry by mohlo být o kupci rozhodnuto, pokud vše půjde dobře, do konce příštího týdne.

Dopad na klienty
Pro klienty se zpočátku tak či tak mnoho nezmění. Jejich smlouvy budou v každém případě nadále v platnosti včetně smluvených garancí – např. úrokové sazby či smluvních podmínek. Jediné, co se může změnit, je přístup ke klientovi pod novou hlavičkou.

Záměry s HYPO stavební spořitelnou zatím žádný ze zájemců neprozradil. Jsou vázáni mlčenlivostí a tak bližší informace poskytnou až po ukončení tendru – v případě, že uspějí.

Pokud dojde ke sloučení HYPO stavební spořitelny s jinou spořitelnou, bude pravděpodobně její aktuální nabídka postupně nahrazena nabídkou kupce, případně dojde k prolnutí produktů – produkty, které jsou úspěšné v HYPO stavební spořitelně převezme nástupnická organizace. Zvítězí-li GE Money, lze jen obtížně odhadnout, jak rychle a do jaké míry bude nabídku přetvářet.

REKLAMA

Zdroj: HYPO stavební spořitelna, Raiffeisen stavební spořitelna, Wüstenrot stavební spořitelna, GE Money Bank

Čtěte dále:
Luboš Svačina: Pro úvěr na bydlení do banky, nebo do spořitelny?
Luboš Svačina: Evergreen na téma hypoteční úvěry: úroková sazba, fixace

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

 
 
 

 
  • Anonym

    10 listopadu, 2007

    Divím se, že je vůbec někdo kupuje. slušný zajíc v pytli.

    Odpovědět