CZK/€ 24.375 +0,06%

CZK/$ 23.139 -0,71%

CZK/£ 28.387 -0,11%

CZK/CHF 24.780 +0,38%

21. 11. 2019

0 komentářů

Humpolecký pivovar Bernard chce rozšířit výrobní prostory v centru města. Obyvatelé nesouhlasí

 

Zastupitelstvo Humpolce neschválilo žádost o změnu územního plánu, která by připustila rozšíření pivovaru Bernard. Protestují i občané města Humpolce. Bernard chce totiž skoupit pozemky a rodinné domy, aby mohl rozšířit výrobní prostory. 

„Jsme připraveni zagarantovat, že toto je jediné a poslední plošné rozšíření výrobních prostor pivovaru,“ řekl šéf firmy Stanislav Bernard. Pro rozšíření systému tanků na pozemky pro bydlení potřebuje změnu územního plánu.

Občané Humpolce obeslali radnici dopisem, v němž 43 lidí vyjádřilo svůj protest s Bernardovým záměrem. „Nechceme, aby se rozšiřovala průmyslová zóna na úkor zóny bydlení v centru města,“ podotkl iniciátor dopisu Martin Kaman. „Nám by vyhovovalo, kdyby se pivovar přestěhoval jinam,“ dodal. Pivovar již pozemky za 50 milionů mimo centrum města zakoupil. Výstavba by ho však stála další stamiliony a ty hodlá Bernard investovat až v případě, kdy si bude jist, že je to pro firmu ekonomicky únosné.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Zaostřeno na dluhopis – České nanovlákno III

Představujeme další z řady dluhopisů emitovaných společností RESPILON Nanofibers, která se věnuje komercializaci nanovláken. Dluhopisy slouží k financování výroby unikátního kosmetického produktu RespiBeauty a jeho uvedení na světový trh. Emise byla vydána 1. listopadu 2022 a její celkový objem činí 24 500 000 CZK. Jmenovitá hodnota dluhopisu, který je úročen […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

01. 12. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *