CZK/€ 25.255 -0,10%

CZK/$ 23.195 +0,28%

CZK/£ 29.968 -0,22%

CZK/CHF 26.069 -0,33%

24. 03. 2009

0 komentářů

HSBC Premier slaví rok, banka připravuje novinky

 


 

Česká pobočka zavedla tuto celosvětově zavedenou službu loni v březnu. „Počáteční rok, kdy jsme zařadili HSBC Premier do našeho portfolia, byl velmi úspěšný a předčil tak naše očekávání,“ říká Jiří Zelinka, ředitel osobních finančních služeb.

Banka na tento rok chystá pro své klienty několik novinek. U příležitosti výročí HSBC Premier nabízí od začátku března čtyřměsíční termínovaný vklad s úročením 4% p.a. Nabídka platí do konce května při otevření účtu HSBC Premier vkladu nových prostředků ve výši právě jednoho milionu korun na termínovaný vklad. Podobný produkt nabízela banka také na přelomu minulého a letošního roku.

V dubnu začne banka nabízet strukturované termínované vklady, které by měly být alternativou k zajištěným fondům. Budou také vycházet v pravidelných tranších (4 – 6 týdnů) a kromě garance budou nabízet možnost dosáhnout na prémiový úrok. Ten bude navázán na vývoj vybraných akciových trhů, nebo komodit. Délka trvání bude různá, první tranše bude určena pouze klientům HSBC Premier (minimální vklad 500 000 Kč), ostatní by měly být dostupné i ostatním klientům.

Další novinkou, kterou HSBC chystá, budou „profilová portfolia sestavená podle potřeb klientů včetně možnosti výběru z 50 tisíc fondů z celého světa,“ uvádí Martin Fuchs, šéf investičních produktů. Vzhledem k množství fondů je jasné, že nepůjde o výběr pouze z fondů HSBC, ale také jiných známých správcovských společností.

Pro fondové investory mohou být zajímavé chystané dva nové podílové fondy zaměřené na Afriku a komodity. Africký fond (uvedení ve druhém kvartálu) bude investovat do společností obchodovaných na burzách v Africe (Jižní Afrika, Egypt, Maroko, Tunis) a může být zajímavým zpestřením portfolia pro dynamické investory, kteří chtějí zajímavý výnos, ale počítají s vyšším rizikem.

REKLAMA

Komoditní fond nabídne široké portfolio komodit z různých odvětví, jako jsou energie, vzácné a průmyslové kovy, zemědělské komodity apod. (benchmarkem by měl být komoditní index S&P CTI Index).

Zdroj: HSBC

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářůDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *