Středa 25. listopadu. Svátek má Kateřina.

HSBC nebude poskytovat služby retailovým klientům

Banky Daniel Kuchta 11.12.2009 | 14:55 0 Komentářů

Britská banka HSBC, která patří mezi největší finanční instituce na světe, se rozhodla zrušit poskytování služeb běžným klientům v České republice.

Bank a působí na českém trhu od roku 1997 a ve větší míře začala poskytovat své služby, které byly určeny především bonitním klientům, začátkem minulého roku ve formě balíčku HSBC Premier. Jeho součástí byl také termínovaný vklad s 4% úrokem.  Podmínkou bylo uložení minimálně jednoho milionu korun.

Po strategickém zhodnocení našeho působení jsme se rozhodli soustředit své zdroje v České republice pouze na firemní bankovnictví. V této oblasti je naše  přidaná  hodnota  vyšší  než u místních bank, obzvláště pak v oblasti podpory   mezinárodního  obchodu.Veškerým  závazkům  vůči  našim  klientům osobního  bankovnictví samozřejmě bezezbytku dostojíme a věnujeme maximální úsilí bezproblémovému   průběhu   zrušení   stávajících  služeb  osobního bankovnictví  HSBC  Premier,“  uvádí  Arjan  van  den Berkmortel, CEO české pobočky HSBC Bank plc.

Banka HSBC sice nebyla výrazně postižena hypoteční krizí, přesto v poslední době restrukturalizuje své pobočky a chystá se propustit několik tisíc lidí. Dalším problémem je pro ní skutečnost, že patří mezi největší věřitele v dubajské krizi.

Zdroj: HSBC

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.