Středa 28. října. Je Státní Svátek

Hodnota bitcoinu stoupla na více než dvouleté maximum

Investice 17.06.2016 | 10:00 0 Komentářů

Hodnota kybernetické měny bitcoin roste. Dnes stoupla dokonce o osm procent na 750 dolarů, což je zhruba 18 tisíc korun. Jde o nejvyšší hodnotu od roku 2014. Bitcoiny jsou stále oblíbenější. Investoři v této měně hledají bezpečný přístav kvůli vývoji světové ekonomiky a hlavně kvůli nejistotě o setrvání Velké Británie v Evropské unii.

Bitcoin je globální a instantní formou měny se zanedbatelnými transakčními náklady a pevně stanoveným množstvím. To se v této době stává velmi přitažlivým,“ uvedl bývalý obchodník s komoditami Daniel Masters, který nyní řídí bitcoinový investiční fond Global Advisors.

Měna bitcoin vznikla v roce 2009. Je navržena tak, aby ji nikdo nemohl jakkoli ovlivňovat, tedy ani vlády a centrální banky. Rusko chce bitcony zakázat a jedná  o vydávání vlastního národního bitcoinu, které by spadal pod kontrolu státu. Měna prý totiž slouží k praní špinavých peněz a nelegálním transakcím. Tomu má zabránit právě zavedení kontrolované národní virtuální měny a zrušení neregulované měny.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.