Čtvrtek 29. července. Svátek má Marta.

Hitem pražské burzy jsou akcie O2

Investice 26.05.2015 | 09:04 0 Komentářů

Společnost O2 se připravuje na rozdělení na operátora a správce sítí. Od středy přestanou být akcie O2 součástí indexu MSCI. Atraktivita akcií pro některé fondy proto klesá a akcií se v posledních dnech zbavují. Od čtvrtka jsou akcie O2 nejobchodovanějšími tituly na pražské burze.

„Lze odhadovat, že za prodejním přetlakem a zvýšenými objemy obchodů stojí zejména institucionální investoři. Akcie O2 C.R. se objevovaly často i ve strukturovaných produktech, například v certifikátech, a v té souvislosti může rovněž docházet na prodeje,“ říká analytik BHS Jiří Zendulka.

Cena akcií kolísala v posledních čtrnácti dnech z 215 koruna na 172 korun. „Cena akcií O2 C.R. se podle mého soudu dostala na velmi zajímavé úrovně. Společnost sice pod novým vlastníkem prochází výraznými změnami, čeká ji po rozdělení nejspíše výrazné zadlužení, nicméně i tak titul nyní považuji na pražské burze jako nejžhavější pro nákup. Vycházím z ocenění vznikajících akcií CETIN, které by se mělo s velkou pravděpodobností pro nadcházející červnový odkup ze strany samotné společnosti pohybovat nad hranicí 150 korun. Kdo v současnosti kupuje akcie O2 C.R., již sice na tento odkup nebude mít právo, vidina, že by se za obdobnou cenu akcií v budoucnu zbavil, však není nereálná,“ dodává Jiří Zendulka.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.