Čtvrtek 13. srpna. Svátek má Alena.

Hedge fondy čeká prudký růst

Podle prognózy Yariva Itaha, společníka investiční konzultantské firmy Casey Quirk čeká odvětví hedge fondů v nejbližších letech velmi příznivé období.

Objem aktiv pod správou v hedge fondech v nejbližších letech vzroste až na tři biliony dolarů, a to i přes zvýšenou konkurenci a zpřísněnou regulaci. Tahounem růstu aktiv v hedge fondech by měly být podle Itaha zejména peníze od bohatých rodin a penzijních fondů.

Hedge fondy zažily svůj vrchol na přelomu let 2007 a 2008, kdy jejich majetek vysoce přesahoval hranici dvou bilionů dolarů, pak na nich ale dolehla krize a jejich majetek se velmi rychle zmenšoval a po roce klesl až pod 1,5 bilionu dolarů. Po odeznění krize na finančních trzích však hedge fondy opět rostou a zejména pro penzijní fondy se stávají zajímavou formou aktivní správy.

Omezení jejich růstu může způsobit jejich větší regulace, o níž přemýšlí Evropská unie, ale ani to by podle Itaha nemusel být nepřekonatelný problém. Poté, co byly hedge fondy obviňovány z toho, že byly jednou z příčin krize se jejich renomé postupně zlepšuje a mnozí odborníci tvrdí, že jejich vliv na vznik krize byl prakticky minimální.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.