CZK/€ 24.210 +0,23%

CZK/$ 20.786 +0,38%

CZK/£ 27.734 +0,40%

CZK/CHF 25.859 -0,02%

13. 02. 2013

Fond pojištění vkladů vyplatí klientům zkrachovalé záložny PDW peníze

 


 

Fond tedy začne ihned vyplácet klientům peníze. Fond pojištění vkladů si vyžádal od likvidátora této družstevní záložny o předání podkladů k provedení výplaty náhrad vkladů. Fond bude vyplácet náhrady vkladů do výše sta procent,  maximálně
však do limitu 2 541 500,– Kč na jednoho vkladatele, tedy do částky 100 tisíc eur podle dnešního kurzu ČNB.  

Nejpozději do 1.března bude stanoveno zahájení, místo a způsob vyplácení náhrad. Klienti budou informování prostřednictvím internetových stránek Fondu pojištění vkladů.
Zdroj : Tisková zpráva Fondu pojištění vkladů

Loading


Související články

Záchranný kruh na vodě - voda

Pojištění vkladů klesá… kvůli koruně

Vklady v bankách a družstevních záložnách jsou pojištěné. Posilující koruna ovšem může nadělat střadatelům vrásky. Od uvolnění kurzu koruny je pojištěno již přibližně o 85 tis. Kč méně… a bude hůř.

Text: Petr Zámečník

26. 06. 2017

Vladimír Hořejší: Jednodušší je postavit banku na zelené louce

Družstevní záložna CREDITAS získala jako první kampelička bankovní licenci a do nového roku již vstoupí jako banka. Čím musela projít a co ještě může zhatit její plány? „Jsme dobře připraveni,“ říká Vladimír Hořejší, předseda představenstva Záložny CREDITAS, spořitelní družstvo.

Text: Petr Zámečník

03. 11. 2016