CZK/€ 25.330 -0,12%

CZK/$ 23.428 +0,00%

CZK/£ 29.594 -0,04%

CZK/CHF 26.427 -0,66%

05. 02. 2008

1 komentář

FIO má zájem o bankovní licenci a slovenský trh

 


 

Fio družstevní záložna je jednou z největších kampeliček v České republice, která jen v loňském roce zvýšila počet svých klientů o úctyhodných 80 % na 8222.

"Hlavním důvodem pro přeměnu družstevní záložny na bankovní ústav je skutečnost, že pojem záložna stále nemá v mysli lidí takové renomé jako banka," říká k uvažované změně organizačí struktury společnosti její tiskový mluvčí Ján Franek a jeho komentář Marek Polka, člen představenstva: "Budeme navíc moci jako banka poskytovat i burzovní služby, které nyní nabízí Fio burzovní společnost." řekl člen představenstva Marek Polka.

Fio na jaře letošního roku vstoupí na Slovensko, kde bude své bankovní služby nabízet pod hlavičkou Fio, sporiteľné družstvo. Vlastníci účtu nově vzniklé kampeličky budou mít za svým číslem účtu bankovní kód 8330, který slovenské pobočce přidělilo clearingové centrum Slovenské národní banky.

"V pilotním provozu jsme přichystali bezplatný platební styk mezi oběma zeměmi, který bude fungovat na principu ‚jeden účet – dva různé bankovní kódy‘ podle toho, zda je platba na účet posílána z České republiky, nebo ze Slovenska," popisuje výhody expanze pro české i slovenské klienty Polka, ředitel Klientské divize.

Podobnou službu v rámci svých dceřiných bank poskytují například Česká spořitelna a mBank.

REKLAMA

Zdroj: Fio družstevní záložna, iHNed

Loading

Vstoupit do diskuze 1 komentář

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

 
 
 

 
  • Crazymen

    15 září, 2008

    Nevím, kde jste přišli, že tyto dvě banky nabizejí podobnou službu.Převod mezi skupinou Erste Bank ČR-SK = 100Skk(Kč).mBank neumožňuje cizím státním příslušníkům vlastnit účet a mezinárodní převod neexistuje.

    Odpovědět