Středa 03. března. Svátek má Kamil.

Finančník Madoff se k podvodu za 50 miliard USD přiznal

Zakladatel společnosti Investment Securities Bernard L. Madoff, podezřelý z 50miliardové zpronevěry, se dnes k podvodům přiznal.

Sedmdesátiletý Bernard L. Madoff před soudem přiznal vinu v celkem 11 případech obvinění. Celková škoda přesahující 50 miliard dolarů zasáhla jak drobné investory, tak velké investiční domy a banky. Mezi poškozenými je dokonce židovská charita v USA.

Základním principem, na kterém Bernard Madoff postavil svou "strategii" je tzv. Ponziho schéma. V ČR známé spíše pod pojmem "letadlo". Madoff se dlouhá léta těšil výborné pověsti, mimo jiné proto, že dokázal investorům zajistit stabilní zhodnocení investic i za nepříznivé situace na trhu. N icméně na konci loňského roku jej zatkla policie s podezřením na zpronevěru , které se nyní potvrdilo

Zdroj: iDnes.cz

2 komentáře: “Finančník Madoff se k podvodu za 50 miliard USD přiznal”

  1. Zippus Limited napsal:

    Zippus Limited Vam pomuze od socialistickeho bankovnictvi, otevreme Vam bankovni ucty u renomovanych bankovnich domu ve Svycarsku vcetne vsech potrebnych sluzeb. Nasi bankovni partneri poskytuji servis v ceskem popr. slovenskem jazyce, vycestovani do zahranici neni pro otvereni bankovniho uctu nezbytne. Pro zajemce zajistime take otevreni bankovniho uctu v destinacich off-shore mimo EU. Kontaktujte nas na info@zippus.cz nebo. tel. 774030025.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.