Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Fillamenentum na burzu vstoupilo úspěšně, Prabos čekal víc, Primoco svůj vstup zrušilo

Investice 15.05.2018 | 14:37 0 Komentářů

Investoři od 30. dubna do dnešního odpoledne mohli pokládat objednávky na koupi akcií tří společností. Jedná se o Primoco UAV, Prabos plus a Fillamentum již dříve zveřejnily prospekty cenných papírů, které byly schváleny Českou národní bankou.

Primoco nakonec na burzu vůbec nevstoupilo. Fillamentum upsalo 28 800 akcií za cenu 825 korun za akcii. Společnost prodala vše, a dokonce za vyšší než minimální cenu, která byla 816 korun za akcii. Něco přes dvě procenta poptávek nebylo uspokojeno.

Společnost Prabos plus a.s. dnes úspěšně vstoupila na nový trh START pražské burzy. Předseda představenstva Jaroslav Palát získal díky IPO 22,3 milionů korun výměnou za 5,6 % svého podílu. Peníze však hodlá investovat zpět do firmy, a to formou akcionářské půjčky.

Původně chtěl prodat 15 procent ze svého podílu, takže se podařilo udat přes třetinu akcií. I tak Palát považuje vstup na burzu za velký úspěch. „Dnes se mi splnil sen. I přesto, že jsme očekávali upsání všech akcií, vnímám celé IPO jako obrovský úspěch nejen pro společnost, ale také pro mě osobně. Skvělou práci odvedl náš interní tým, poradci i samotná burza. Děkuji také všem investorům za důvěru, kterou v naši firmu vložili.“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.