Středa 22. září. Svátek má Darina.

Fidelity International spouští nové nízkonákladové akciové fondy

Investice 12.04.2018 | 13:46 0 Komentářů

Fidelity International spouští šest nových indexových akciových fondů. Jejich poplatky se budou pohybovat od 0,06 % po 0,2 %. Při investici přitom nebude záležet na objemu investovaných prostředků.

Nejnižší poplatky (0,06 %) nabídne Fidelity S&P 500 Index Fund, nejdražší bude s poplatkem 0,2 % Fidelity MSCI Index Emerging Markets Fund. Indexové fondy přitom pokryjí celosvětové investice.

Fondy bude možné nakoupit přes investiční platformy na 18 evropských trzích.

„V Británii jsme již nějakou dobu nabízeli několik fondů sledujících indexy a nedávno jsme spustili řadu inteligentních beta burzovně obchodovaných fondů na celém světě. Rozšířením této pasivní investiční kapacity po celé Evropě a za nejlepší ceny na trhu opět potvrzuje to, že se snažíme našim klientům poskytnout větší výběr a hodnotu,“ uvedl Christophe Gloser, vedoucí velkoobchodu pro kontinentální Evropu, Fidelity International.

Podle Nicka Kinga, vedoucího indexních a burzovně obchodovaných produktů Fidelity International, je do akciových indexových fondů s evropským domicilem investováno 661 mld. USD. „A tento objem stále roste, protože investoři hledají efektivní a nízkonákladový přístup na světové trhy,“ dodává Nick King.

Zdroj a více informací: Tisková zpráva Fidelity International

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.