Středa 04. srpna. Svátek má Dominik.

Nové akciové indexové fondy Fidelity Intenational

Investice 11.04.2018 | 13:44 0 Komentářů

Společnost Fidelity International uvádí na trh šest nových mezinárodních indexových akciových fondů. Očekává, že se stanou evropskými cenovými leadery na trhu s indexovanými fondy. Nabídka šesti fondů, které mají irský domicil, pokrývá USA, Evropu, Japonsko, Pacifik kromě Japonska a rozvinuté a rozvíjející se trhy.

Na rozdíl od mnoha jiných poskytovatelů budou indexové fondy společnosti Fidelity k dispozici všem investorům — přímým (prostřednictvím investičních platforem), velkoobchodním i institucionálním — za stejný poplatek bez ohledu na výši investovaných prostředků. Poplatek přitom bude jednoduchý a nízký, začínající už na 0,06 % pro S&P 500, až po 0,20 % pro fond MSCI Emerging Markets.

Fidelity’s New Irish Domiciled (ICAV) Index Tracker Range:

ICAV Fund Range Ongoing Charges Figure (%)
Fidelity S&P 500 Index Fund 0.06
Fidelity MSCI Index Europe Fund 0.10
Fidelity MSCI Index Japan Fund 0.10
Fidelity MSCI Index World Fund 0.12
Fidelity MSCI Index Pacific ex-Japan Fund 0.13
Fidelity MSCI Index Emerging Markets Fund 0.20

Zdroj: Fidelity International. April 2018

K dispozici také budou také třídy akcií, které budou zahedgované vůči euru a libře a poskytnou tak investorům dostatečnou flexibilitu k řízení měnového rizika. Fondy budou dostupné investorům napříč 18 evropskými trhy.

Christophe Gloser, vedoucí velkoobchodu pro kontinentální Evropu, Fidelity International k tomu říká: „Zatímco aktivní správa zůstává jádrem našeho podnikání, víme, že investoři pokud jde o investice, chtějí mít výběr a hodnotu, ať už prostřednictvím aktivního fondu, pasivního fondu nebo obou. V Británii jsme již nějakou dobu nabízeli několik fondů sledujících indexy a nedávno jsme spustili řadu inteligentních beta burzovně obchodovaných fondů na celém světě. Rozšířením této pasivní investiční kapacity po celé Evropě a za nejlepší ceny na trhu opět potvrzuje to, že se snažíme našim klientům poskytnout větší výběr a hodnotu.“

Nick King, vedoucí indexních a burzovně obchodovaných produktů, Fidelity International, doplňuje: „Zaznamenali jsme značný růst produktů sledujících indexy. V současnosti je do akciových indexových fondů s evropským domicilem investováno 661 miliard dolarů, a tento objem stále roste, protože investoři hledají efektivní a nízkonákladový přístup na světové trhy. Těší mě, že nyní můžeme klientům v Evropě nabídnout výběr z nejlepších hodnotových indexů dostupných na trhu. Jedná se o jasnou ukázku toho, že chceme nabídnout zákazníkům, kteří chtějí investovat, řešení světové úrovně. Společnost Fidelity International provozuje od roku 1996 indexové fondy se sídlem ve Spojeném království (OEIC). V roce 2014 rozšířila nabídku o sedm levných fondů. V roce 2017 Fidelity International zvýšila svou škálu investičních příležitostí spuštěním burzovně obchodovaných fondů (ETFs) Smart Beta.“

Tisková zpráva Fidelity International

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.