Neděle 20. září. Svátek má Oleg.

Fakulta financí a účetnictví VŠE v Praze a společnost Fincentrum připravily první kurz pro finanční poradce v ČR

Dvousemestrální Kurz poradenského rozvoje vedený docenty a profesory Vysoké školy ekonomické v Praze zvýší kvalifikaci finančních poradců společnosti Fincentrum. Přestože se stane nový kurz součástí stávajícího systému vzdělávání finančních poradců společnosti Fincentrum, bude pravděpodobně již v příštím roce zpřístupněn také ostatním finančním poradcům podnikajícím na území České republiky. (Tisková zpráva Fincentrum)

Inovace v oblasti finančních produktů, vyšší nároky spotřebitelů na kvalitu poradenství a leckdy překotný vývoj na finančních a kapitálových trzích neustále zvyšují nároky na kvalitu vzdělání finančních poradců. Finančně-poradenská společnost Fincentrum, která patří k lídrům v oblasti kvality vzdělání svých poradců, proto spojila své síly s Fakultou financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze při přípravě nového dvousemestrálního Kurzu poradenského rozvoje.

„Cílem kurzu je zprostředkovat pracovníkům Fincentra aktuální teoreticko-praktické poznatky, které jsou nezbytné pro každého finančního odborníka. Struktura předmětů a témata přednášek jsou složeny tak, aby ukázaly širší ekonomicko-právní souvislosti fungování a regulace finančního trhu při zohlednění aktuálních světových trendů včetně důsledků globální finanční krize na světový i český finanční trh,“ uvedl Petr Dvořák, děkan Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze.

Výuka finančních poradců bude probíhat ve dvou semestrech od října 2011 do května 2012. Bude založena zejména na přednáškách s aktivním zapojením účastníků do diskuse s důrazem na praktickou využitelnost získaných poznatků. Přednášejícími budou zkušení profesoři a docenti Fakulty financí a účetnictví VŠE v Praze. Kurz poradenského rozvoje je uzavřen standardní zkouškou tak, aby garantoval kvalitu znalostí absolventů kurzu.

„Trvalé vzdělávání v oboru je jedním z klíčových kvalifikačních předpokladů poradců Fincentra. Vzhledem k tomu, že Fincentrum trvale přispívá ke zvyšování kvality finančního poradenství v České republice, předpokládáme v dalších školních ročnících otevření kurzu také pro nezávislé finanční poradce nebo spolupracovníky finančně-poradenských firem, které nemají vzdělávací systém tak dobře propracovaný,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

V průběhu kurzu získají poradci praktické znalosti z oblastí makroekonomie, investičního bankovnictví a kapitálových trhů, finančních derivátů, bankovní finanční matematiky, peněžní ekonomie a centrálního bankovnictví, životního a neživotního pojištění a důchodových systémů.

Odbornými garanty Kurzu poradenského rozvoje jsou Doc. Ing. Petr Dvořák, Ph.D., děkan Fakulty financí a účetnictví, a Prof. Ing. Petr Musílek, Ph.D., proděkan pro vědu a výzkum Fakulty financí a účetnictví.

8 komentářů: “Fakulta financí a účetnictví VŠE v Praze a společnost Fincentrum připravily první kurz pro finanční poradce v ČR”

 1. Pavla napsal:

  Panové, že Vás ještě baví porovnávat víceúrovňové systémy, dobře víte, o čem to je. Vašeho klienta navštíví pojišťovací makléř a překope Vám celý servis, vy jako podřízení pojišťovací zprostředkovatelé, kteří otročí agentským firmám jako je Partners, OVB atd. nenaděláte nic, protože poradenství děláte jenom na oko, jste zavislí a máte nízký výběr možností.

  • Moah napsal:

   Závislí na čem? a nízký výběr možností by bylo lepší konkretizovat, sdělení má malou výpovědní hodnotu, vzhledem k výrokům bez bližšího vztahu.

 2. václav valášek napsal:

  co to je zase za kachnu? To je zajímavé, že já a dalších 46 lidí máme už rok na vše a v brně dva semestry odchozeny v rámci přípravy na zkoušky efpa

  • modrý mozog napsal:

   Vašku, jak máme rozumět „na vše a v brně“? Jako že si efa na VŠE pronajímá učebny? Aha. Taky v Partners máte nižší provize ve prospěch klienta.

 3. ó napsal:

  http://www.fincentrum.com/nase-sluzby/financni-poradenstvi/nejkvalitnejsi-poradenstvi

  Českých 100 Nejlepších
  V roce 2010 se Fincentrum ČR jako jediná a historicky první finančně-poradenská společnost umístila na žebříčku prestižního hodnocení „Českých 100 Nejlepších“, tedy stovky nejlepších firem v ČR. Žebříček sta nejlepších firem České republiky je vyhlašován od roku 1996 vždy za podpory nejvyšších představitelů státu a špiček českého podnikatelského prostředí. Více info na: http://www.comenius.cz/ceskych-100-nejlepsich.htm

  Mystery Shopper časopisu Finanční poradce
  V roce 2010 získalo Fincentrum ČR prvenství v testech Mystery Shopperu odborného magazínu FP-finanční poradce za odborné, věcné a rychlé odpovědi.

  Česká televize
  Společnost Fincentrum ČR zvítězila v testu finančních poradců, který odvysílala Česká televize v pořadu Černé ovce v březnu 2008. Testovány byly čtyři nejvýznamnější české poradenské společnosti: AWD, Fincentrum, OVB a Partners for life planning. Vynikající hodnocení je o to cennější, že pořad České televize \“Černé ovce / Testoviny\“ získal právě v den testu ocenění Evropské komise za spotřebitelskou osvětu.

  Ekonomický týdeník Profit
  V srpnu 2009 zvítězilo české Fincentrum také v testu finančních zaměstnaneckých výhod podnikatelského týdeníku Profit.

  Call centrum Fincentra
  O kvalitách služeb Fincentra svědčí zejména spokojenost našich klientů. Fincentrum disponuje zákaznickým call centrem, které denně kontaktuje jednotlivé klienty a zjišťuje jejich spokojenost s prací našich finančních poradců. V roce 2010 dosáhla spokojenost klientů Fincentra 98 %!

  • hm napsal:

   Pokud máme být objektivní, tak je třeba přiznat, že různé testy finančních poradců jsou vždy subjektivní. Nikdy podle nich nejde říct, která společnost je kvalitní více či méně.
   A co se týká umístění mezi stovkou nejlepších firem – zajímali by mě kritéria výběru. Celkový obrat je průměrný, např. v hypotékách v podstatě nulový nárůst oproti roku 2009, tak nevím. Jestli to nebude něco jak soutěže zlatá koruna apod., u kterých je veřejným tajemstvím, že se nehodnotí zrovna podle kvality produktů ale zcela jiných měřítek:-D

   • xx napsal:

    Víte jako něco ze zákulisí jak se hodnotí zlatá koruna?Prej tam OVB nemá tak veliký vliv jak říká.

 4. Jirka napsal:

  Dělat si reklamu tím, že fincentrum otevírá na vysoké škole „kurz“ je jedna věc, kvalita jejich samotné práce je pak věc druhá a otázka je, zda to změní nějaká škola…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.