Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Facebook vydělal investorům za pět let téměř 300 procent

Investice 19.05.2017 | 10:16 0 Komentářů

Facebook oslavil pět let od vstupu na burzu. Akcie Facebooku se začaly obchodovat za 38 dolarů. Od té doby jejich cena vzrostla na čtyřnásobek. Start akcií na burze však nevypadal vždy tak růžově.

Akcie Facebooku se začaly obchodovat v květnu 2012. „Tolik očekávaný první den obchodování se proměnil v debakl,“ napsal tehdy server CNNMoney. Akcie uzavřely obchodování těsně nad upisovací cenou 38 dolarů a v dalších dnech si připisovaly ztrátu o téměř 50 procent.

Zlom nastal po zveřejnění výsledků za druhé čtvrtletí 2013 na konci července. Podíl příjmů z mobilní reklamy na celkových tržbách dosáhl 41 procent a předčil očekávání analytiků. Akcie prudce vzrostly a od té doby téměř nepřetržitě posilují. V současné době se jejich hodnota pohybuje kolem 150 dolarů za akcii.

Pozitivní trend by si akcie podle analytiků mohly udržet i nadále. Firma nespí na vavřínech, dál sleduje trendy a nabízí svým zákazníkům nové služby. Má tak další prostor pro růst příjmů i zisků a to bude cenu akcií tlačit dál nahoru,“ říká například analytik společnosti BH Securities Martin Vlček.

Zdroj: iHNed.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.