CZK/€ 24.710 -0,02%

CZK/$ 22.791 +0,20%

CZK/£ 28.835 +0,15%

CZK/CHF 25.074 -0,39%

17. 05. 2010

0 komentářů

Evropská federace finančních zprostředkovatelů a poradců zvolila předsedu

 


 

Valná hromada federace FECIF byla organizována u příležitosti VII. výroční konference organizace CIFA (Švýcarská nadace nezávislých finančních poradců).

Zasedání dalo přítomným delegátům příležitost k posouzení aktuální situace po katastrofickém roce 2009. 

Federace FECIF v současné době zastupuje téměř 300,000 finančních zprostředkovatelů (vázaných zástupců, makléřů a poradců), z nichž jsou všichni vážně postiženi krizí a jejím dopady na odvětví a klienty v celé Evropě. 

Mnoho evropských zprostředkovatelů bylo vyloučeno ze svého podnikání nejen krizí, ale zejména nepřiměřenou regulací.

Na Valné hromadě byla zvolena nová Výkonná rada, která bude mít na starosti velmi náročný program.

REKLAMA

  • Předsedou Výkonné rady byl zvolen Vincent J.Derudder (Lucembursko), kterého ve funkci generálního sekretáře nahradí Daniel Nicolaes z Belgie.
  • Místopředsedou byl zvolen Kevin Mudd (Kypr) a náměstkyní generálního sekretáře byla zvolena Marta Gellová (Česká republika), generální sekretář společnosti AFIZ. Za finance asociace bude odpovědný Johannes Muschik (Rakousko).

Bylo vytvořeno několik komisí na posouzení problémů evropských zprostředkovatelů s cílem navrhnout příslušným úřadům některá praktická řešení správné reorganizace evropských finančních služeb za účelem lepší ochrany zájmů spotřebitelů.

Pro účinné lobování evropských institucí byl jmenován koordinátor, který bude mít na starosti jednotlivé regulační body považované Evropskou komisí za současné priority:

i. IMD 2 – Směrnice o zprostředkování pojištění (Johannes Muschik – Rakousko)

ii. MiFID (Aldo Varenna – Itálie)

REKLAMA

iii. EUSD – Směrnice o úsporách Evropské unie (Vincent J.Derudder – Luxembourg)

iv. PRIPS – Balíčkové produkty retailového investování (Matthias Leidt – SRN)

v. AIFM – Správa alternativních investičních fondů (Kevin Mudd – Kypr)

Nový předseda federace FECIF Vincent J.Derudder, který na slavnosti pořádané na Madridské burze obdržel také cenu VII. výroční konference organizace CIFA, řekl: "Mezi členy federace FECIF panuje jednotné přesvědčení, že krize je výsledkem dvou faktorů: velmi nezodpovědné regulační orgány zaměřující se na tvrdou regulaci malých operátorů s ignorováním aktivit velkých finančních konglomerátů – a mafie bezohledných bankéřů."

Kevin Mudd řekl: "Musíme bojovat proti porušování pravidel, nedostatečné harmonizaci a nedostatečné spolupráci v některých členských zemích Evropské unie."

Marta Gellová dodala: "Gold platting není řešení. Způsobilo spotřebitelům již mnoho škod."

Během konference CIFA upoutal bývalý guvernér státu New York Eliot Spitzer pozornost publika svým výrokem: "Nastal nejvyšší čas, aby si svět uvědomil, že základním problémem není vymýšlet regulaci, ale sehnat ty správné lidi, kteří ji budou vykonávat!"

FECIF se v roce 2010 účastní několika konferencí, na kterých bude předávat hlavní myšlenky napříč odvětvím a účastní se dynamického náborového programu.

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz

 



Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *