CZK/€ 23.695 +0,21%

CZK/$ 22.117 +0,57%

CZK/£ 27.297 +0,21%

CZK/CHF 24.474 +0,45%

16. 12. 2021

0 komentářů

Emisi dluhopisů Cemento Design za 12 milionů skoupili investoři během dvou týdnů

 

Kvalitní cenné papíry jsou velmi žádaným artiklem. Přesvědčil se o tom výrobce sklovláknobetonových prvků pro stavební sektor, společnost Cemento Design. Její dluhopisy v hodnotě 12 milionů investoři skoupili během pouhých dvou týdnů a expertní portál Dluhopisy.cz, kde byly dluhopisy v nabídce, ani nestačil uspokojit všechny zájemce.

Loading 

Jaroslav Hájíček (majitel Cemento Design) podniká ve stavebnictví od roku 1994. Začal jako oborový malíř-natěrač a v roce 1999 zahájil výrobu sádrových štukatérských prvků a profilů. Po úspěšném startu začal dodávat své výrobky i do zahraničí a postupem času se stal lídrem na českém trhu. Když v roce 2012 a 2018 odkoupil dvě konkurenční společnosti, stal se největším dodavatelem sádrových a fasádních prvků v Česku a na Slovensku. V roce 2018 se rozhodl využít růstu poptávky po sklovláknobetonových panelech. Vymyslel unikátní výrobní linku, kterou nechal vyrobit u německého vývojového institutu a založil společnost Cemento Design s.r.o. Z vlastních finančních prostředků v kombinaci s investicí společnosti mCZECH industry společnost pořídila vybavení za zhruba 20 milionů korun (big-bag stanici surovin, mixéry na suché směsi i na beton včetně nanášecí linky a další) a se zahájením výroby v lednu 2021 dala o sobě vědět potenciálním zákazníkům.

Cemento Design má dnes již podepsané kontrakty v Česku (nemocnice v Ostravě, hrad s kostelem v Olomouci, projekt v Brně a před podpisem jsou zakázky Smíchov City v Praze nebo Nemocnice Pelhřimov), i v zahraničí (Švýcarsko, Polsko a před podpisem jsou projekty v Anglii).

„S pomocí dluhopisů dokoupíme části prototypu výrobní linky a technologie na výrobu sklovláknobetonových prvků, po kterých je v Evropě velká poptávka. Nová linka dopomůže ke zvýšení kapacity výroby o 1000 % oproti nynější ruční výrobě a zrychlí dodací procesy až na tři týdny z původních šesti.“ říká Jaroslav Havlíček, majitel Cemento design.

„Je zřejmé, že kvalitní projekty v kombinaci s perspektivním oborem, kterým je výroba stavebních materiálů mohou být na dluhopisovém trhu skutečným hitem. Osobně jsem během své kariéry snad ještě nezažil, že by se emise v hodnotě 12 milionů rozprodala v tak krátké době.“ dodal Ing. Jiří Mesároš, investor a majitel mCZECH industry.

REKLAMA

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Komentář: Krocení inflace má dva soky – vládu a bilanci ČNB

Doby se mění. Už i v nejvyšších patrech ČNB se uvažuje o tom, že velká bilance centrální banky mění působení měnové politiky. ČNB jako instituce nese na svých bedrech důsledky někdejší nekonvenční politiky. Náklady na realizaci měnové politiky v době vyšších úrokových sazeb enormně vzrostly, stahování likvidity se […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

26. 05. 2023

Zaostřeno na dluhopis – ShipEx 2024

Dluhopisy ShipEx 2024 jsou další z řady zajímavých investic, které se vezou na aktuálních trendech, tentokrát v oblasti logistiky. Nabízejí investiční příležitost s pevným výnosem, emise je v nabídce od letošního ledna v celkovém objemu 5 milionů Kč. Dluhopisy mají fixní úrokovou sazbu ve výši 12,5 % ročně, výplata probíhá čtyřikrát […]

Text: Milan Vodička

Foto: Pixabay

18. 05. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *