CZK/€ 23.985 +0,15%

CZK/$ 22.380 -0,74%

CZK/£ 27.394 +0,07%

CZK/CHF 24.158 -0,59%

23. 01. 2008

0 komentářů

Emise nových certifikátů Volksbank na BCP Praha prostřednictvím BH Securities

 


 

Společnost BH Securities ve spolupráci s Volksbank AG umístnila na Burzu cenných papírů Praha první investiční indexový certifikát, konkrétně PX index certifikát, jehož výkonnost bude vázána na vývoj indexu pražské burzy.

„Emise investičních certifikátů na české burze má za cíl především rozšířit nabídku investičních příležitostí tuzemským drobným investorům a zároveň těmto investorům do budoucna zprostředkovat přístup k akciovým titulům emitovaných na netradičních trzích např. balkánských zemí,“ komentuje rozhodnutí společnosti BH Securities její ředitel Zdeněk Lepka.

V nejbližších dnech by měla společnost BH Securities společně s Volksbank emitovat další indexové certifikáty zaměřené na akcie společností působících v Chorvatsku, Srbsku a Slovinsku, následovat budou asijské, západoevropské a další. Strukturu nabízených investičních certifikátů by kromě indexových certifikátů měly rozšířit také tzv. diskontní certifikáty, zaměřené konkrétně na domácí akciové tituly jako ČEZ, Komerční banka a Telefónica O2. Diskontní certifikáty jsou svou konstrukcí ochrany určeny především konzervativním investorům.

„V rámci budoucí spolupráce s Volksbank předpokládáme emise dalších druhů a typů investičních certifikátů na Burze cenných papírů Praha, tedy bonusových, garantovaných i warrantů,“ uvádí Zdeněk Lepka, ředitel společnosti BH Securities.

První investiční certifikáty byly emitovány na pražské burze v říjnu loňského roku. V současnosti investiční certifikáty obchodované na Burze cenných papírů Praha nabízí pouze dvě společnosti, přičemž stávající objem uskutečněných obchodů podle Petra Koblice, generálního ředitele Burzy cenných papírů Praha, dosahují měsíčně zhruba 100 milionů korun. Představitelé BCPP si od emisí certifikátů Volksbank a vstupu třetího obchodníka slibují především zvýšení objemů zprostředkovaných obchodů, který by výhledově mohl tvořit i několik procent z celkového objemu zobchodovaných transakcí na pražské burze.

REKLAMA

Zdroj: Tisková zpráva BH Securities a Volksbank AG

Čtete dále:
Jan Traxler – Expres certifikáty v hledáčku investorů
Petr Bukač – Investice s extrémně dlouhým investičním horizontem: Doporučit?
Luboš Svačina – Kupte si část obchodního centra
Petr Kalina – Honba za růstem aneb Zajímavé Rusko
Roman DvořákOlympijské hry a čínské akcie
Vladimír Zdražil – Jak zdanit podílové listy a akcie

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.czDiskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *