CZK/€ 24.355 -0,02%

CZK/$ 22.601 -0,07%

CZK/£ 28.423 +0,07%

CZK/CHF 25.809 +0,10%

26. 03. 2021

0 komentářů

EMA se postavila za AstraZeneca

 

EMA stojí za bezpečností vakcíny AstraZeneca. Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) ve čtvrtek 18. 3. 2021 uvedla, že vakcína od společnosti AstraZeneca nesouvisí s celkovým zvýšeným rizikem vzniku krevních sraženin. Celkové výhody převažují nad riziky.

Loading Zdroj : https://www.google.com/finance/quote/AZN:NASDAQ?window=5Y

Pozitivně však nepůsobí závěry ze studie zveřejněné v The New England Journal of Medicine, v níž se zjistilo, že vakcína AstraZeneca je neúčinná proti jihoafrické mutaci viru SARS-CoV-2.

I když společnost AstraZeneca čelila a čelí negativním faktorům, kdy ve více zemích bylo pozastaveno očkování její vakcínou, je třeba vzít v úvahu, že během pandemie neprodává svou vakcínu se ziskem. Proto jakékoliv pozastavení používání vakcíny neovlivní v tomto roce zisk společnosti. Ke zvýšení ceny dojde pravděpodobně po pandemii, kdy společnost zvýší příjmy a tím i zisk. To zvyšuje kapacitu na tři miliardy dávek ročně. Znamená to tedy, že AstraZeneca má infrastrukturu potřebnou k tomu, aby se stala lídrem na trhu. Pokud se vyřeší problémy s vakcínami společnosti AstraZeneca, produkt by mohl přinést miliardové příjmy.

Společnost se nezaměřuje a nespoléhá pouze na prodej vakcín proti koronaviru. AstraZeneca prodává širokou škálu produktů a prodej výrobků v roce 2020 meziročně stoupl o 10 % na více než 25 miliard dolarů. To znamená, že poslední zprávy o vakcíně AstraZeneca pravděpodobně nejsou důvodem k poplachu. Celkové portfolio produktů společnosti AstraZeneca by mělo v následujících letech zvýšit zisk, z čehož budou v konečném důsledku profitovat dlouhodobí investoři.

Zdroj : https://money.cnn.com/quote/forecast/forecast.html?symb=AZN

V následujících 12 měsících 23 analytiků předpovídá vývoj ceny společnosti odlišně. Střední cíl představuje 65,85 dolarů za akcii, nejvyšší odhadovaná cena v následujících 12 měsících je 78,92 dolarů za akcii a nejnižší 47,54. Medián odhadu představuje nárůst o + 31,51 % oproti poslední ceně 50,07 dolarů za akcii.

REKLAMA

Akcie společnosti se od července 2020 obchodují v mírně klesajícím trendu a drží se blízko cenového pásma z předchozího roku v okolí 50,00 dolarů za akcii, někteří investoři to mohou považovat za podklad pro nákup akcií do svého portfolia.

Martin Krištoff, CFDWorld

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Spěje Ruská ekonomika k zániku, nebo posílí svůj vliv ve světě?

Ruská ekonomika čelí výzvám mezinárodních sankcí a vrchní představitelé se snaží dosáhnout předválečné úrovně do poloviny roku 2024. Rychlost obnovy ekonomiky a přizpůsobení se novým geopolitickým změnám v krátkém čase bude rozhodovat, jak velký podíl bude mít Rusko na světovém vlivu. Blýská se Rusku na lepší časy, […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

08. 12. 2023


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *