CZK/€ 24.340 -0,51%

CZK/$ 22.967 -1,08%

CZK/£ 28.146 -0,10%

CZK/CHF 25.174 -0,37%

06. 01. 2010

0 komentářů

EDBUSY obrala klienty o více než 500 milionů korun

 


 

Podle závěrů protikorupční policie, která nyní uzavřela kauzu EDBUSY, způsobili majitelé společnosti svým klientům škodu ve výši 557 milionů korun. Poškozených klientů by mělo být kolem 10000. Policisté navrhují obžalovat dva představitele společnosti z podvodu a nedovoleného podnikání, za což hrozí až deset let vězení.

Více o aktivitách společnosti EDBUSY a jejich produktech jako Rentiér – PIL, které vykazovaly patrné znaky tzv. letadla, naleznete v článku „EDBUSY – Půjčte si a nesplácejte “.
Policie kromě toho obvinila představitele firmy EDBUSY z přijímání vkladů do fondů a následného poskytování úvěrů, aniž by k tomu měli řádnou bankovní licenci. Což vyžaduje zákon o bankách. Při vyšetřování bylo na účtech obviněných zajištěno 211 milionů korun. Mezi poškozenými jsou i občané Maďarska, Polska, Rumunska, Srbska, Ukrajiny, Německa a Rakouska.

Zdroj: Denik.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Wirecard

Zpráva vyšetřovací komise ve věci Wirecard odhaluje selhání všech kontrolních mechanismů

Foto: Shutterstock Politickou odpovědnost za včasné neodhalení podvodu v případu Wirecard by měl nést německý ministr financí, myslí si opozice. Jeho resort má totiž dohlížet na tamní úřad pro finanční dohled – BaFin. Spolkový soud přitom zamítnul stížnost hlavního auditora firmy Wirecard Andrease Loetschera a bylo tak možné […]

Text: Veronika Hejná

30. 06. 2021

Tunel z peněz - peníze - USD

IPC: Dokonalá investice, nebo podvod?

„Dejte nám alespoň 500 000 Kč, my pro vás vytvoříme svěřenský fond, prostředky za vás investujeme a každý rok je tak zhodnotíme o 9,2 %.“ Zní to jako lákavá nabídka. Pokud se ale na společnost a její fungování podíváte blíže, vaše přesvědčení o dokonalé investici se může rychle […]

Text: Martin Dočekal

01. 07. 2019


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *