Úterý 02. března. Svátek má Anežka.

ECM Group učinila nabídku na převzetí ECM Real Estate

Investice Daniel Kuchta 21.10.2008 | 10:20 1 Komentář

Realitní společnost ECM Group učinila nabídku na dobrovolné převzetí společnosti ECM Real Estate Investments, jejíž akcie se obchodují na BCPP.

Cílem nabídky, která činí 303 korun za akcii je zisk kontrolního podílu ve firmě. ECM Group momentálně vlastní 30 % akcií ECM Real Estate. „Po obnově důvěry bankovního sektoru bude nutné prokázat dlouhodobý stabilní strategický plán referenčního či majoritního akcionáře, aby společnost mohla nadále udržovat zdravou bilanci vlastních a cizích zdrojů,“ uvedla firma jako odůvodnění.

ECM Group chce rovněž předejít možnosti převzetí společnosti třetí osobou, které vzhledem k situaci rovněž není vyloučeno. Akcie obou developerských společností v poslední době hodně ztrácely, ECM od začátku roku propadlo o 75 %. Nikdo z dalších akcionářů ale, na rozdíl od Zentivy, nevlastní více než pět procent akcií společnosti.

ECM má sídlo v Lucembursku a vlastní ji přes nizozemský fond Milan Janků. Kromě Česka firma působí v Rusku, Polsku a Číně. Portfolio ECM tvořilo ke konci letošního srpna 13 developerských a devět investičních projektů s celkovou plochou přes 518.000 metrů čtverečních. V Česku patří mezi hlavní projekty společnosti například kancelářský komplex v Praze na Pankráci.

Zdroj: ČTK

Jeden komentář: “ECM Group učinila nabídku na převzetí ECM Real Estate”

  1. investor napsal:

    aspon mame jisty dno 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.