Úterý 28. září. Svátek má Václav.

Do druhého pilíře v říjnu přibylo 395 smluv

Penze 07.11.2013 | 10:28 0 Komentářů

V říjnu do druhého pilíře vstoupilo „jen“ 395 lidí, což je opět nejméně od jeho vzniku v lednu letošního roku. I tak je těchto odvážlivců v podstatě hodně. Druhý pilíř je momentálně rizikový, protože nikdo neví, co se s ním bude dít nadále. Podle Asociace penzijních společností  si celkem tímto způsobem spoří na penzi necelých 83 500 lidí. Penzijní společnosti původně čekaly, že do druhého pilíře vstoupí za první půlrok asi půl milionu lidí. Do konce června, kdy skončil termín pro uzavření smlouvy pro lidi starší 35 let, mělo smlouvu 78 500 lidí.


Volby zatím nepřinesly ani vládu, natož nějaký jasný vzkaz občanům, zda a případně jak se v budoucnu budou měnit některé parametry druhé pilíře. Výsledky říjnové akvizice této nejasné situaci odpovídají,“ komentoval výsledky prezident Asociace penzijních společností Karel Svoboda.

Podle některých analyticků je překvapivé, že se stále najdou lidé, kteří jsou stále ochotní do druhého pilíře vstoupit. Druhý pilíř totiž určitě projde zásadními změnami a nesjpíš půjde o korekce k k horšímu. Také existuje varianta, že se druhý pilíř úplně zruší. 
  

Zdroj: denik.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.