Pátek 25. června. Svátek má Ivan.

Do čeho investují čeští milionáři?

Investice 02.10.2014 | 13:05 0 Komentářů

Bohatí Češi jsou ve svém investičním rozhodování značně konzervativní. Nejraději investují do bezpečnějších dluhopisů, akcií největších a nejziskovějších společností (tzv. blue-chip) a v neposlední řadě také do nemovitostí a nemovitostních fondů.

„Čeští boháči investují sedm z deseti milionů korun takzvaně na jistotu, tedy na udržení majetku. Jen pro třicet procent prostředků pak hledají rizikovější příležitosti, které samozřejmě nesou vyšší výnosy. Populární jsou investice do akcií. Překvapivě ale Češi hledají investiční možnosti spíše v zahraničí a pražskou burzu víceméně ignorují, kvůli nízkému počtu obchodovaných titulů i nízké likviditě. Mají obvykle velmi dobrý přehled o klíčových aktivech ve svém portfoliu,“ komentuje výsledky průzkumu mezi stovkou českých milionářů Raymond Kopka, ředitel privátního bankovnictví UniCredit Bank.

V loňském roce byly u milionářů nejoblíbenější akcie ČEZ a BMW. Na popularitě mezi milionáři naopak ztratily akcie Telefónicy, důvodem byl zejména prodej skupině PPF a předpokládaný odchod z burzy.

Zdroj: iDnes.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.