Středa 08. dubna. Svátek má Ema.

Dluhopisy přes telefon? Nenechte se napálit

Investice 03.07.2017 | 13:31 0 Komentářů

S novou unikátní příležitostí jak výhodně investovat přicházejí finanční poradci po telefonu. Za dluhopisy zaplatíe tisíce, výnosy však budou nulové.

Poté co Česká národní banka (ČNB) přestala dohlížet na trh s privátními nabídkami bondů, se naskytla příležitost pro řadu firem nabízet dluhopisy neznámých českých firem. Tyto firmy jsou však často na pokraji insolvence, anebo mají minimální finanční krytí.

Řada podniků rychle pochopila, že bondy představují snadnou a téměř neregulovanou cestu, jak zafinancovat i ty nejexotičtější podnikatelské záměry. Pro drobného investora může být taková investice téměř toxická. Někteří emitenti se ostatně stihli položit již několik málo měsíců po upsání svých dluhopisů,“ uvádí šéf Unie společností finančního zprostředkování a poradenství Aleš Šindelář.

Příkladem můžou být vysoké desetiprocentní výnosy firem Petlas CZ nebo Grand Koil. Obě firmy prodávají emise v objemu deseti milionů korun, ale základní jmění Petlas CZ je 200 tisíc korun a Grand Koil dokonce pouhá jedna koruna.

Zdroj: Newton media

 

Tweet 20

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.