Sobota 27. listopadu. Svátek má Xenie.

Digitální daň rozdělila Evropu, Česko se připojilo k opozici vůči návrhu EU

Investice 09.10.2018 | 16:49 0 Komentářů

Česká republika se přidala k opozici návrhu Evropské unie na zavedení digitální daně, která by měla zvýšit daňové zatížení velkých internetových firem. Společně s Irskem, Finském a Švédskem varuje před porušováním mezinárodních smluv.

Návrh, který letos v březnu představila Evropské komise, zahrnuje zavedení tříprocentní daně z tržeb velkých digitálních firem, jako je Google či Facebook, které čelí obvinění z přesměrování svých zisků do zemí s nižším zdaněním. Ministři financí se shodují, že je potřeba daňová pravidla změnit. Rozcházejí se však v názoru, jakým způsobem při zvýšení zdanění digitálních služeb postupovat.

Opozice návrhu EU se domnívá, že by změny v rámci EU měly postupovat v souladu s globální reformou zdanění digitálních aktivit. „Vzhledem k možným dalekosáhlým politickým, ekonomickým a právním důsledkům zavedení daně na úrovni EU, která není v souladu s daňovými smlouvami, se domníváme, že je zapotřebí diskuse o slučitelnosti daně z digitálních služeb s mezinárodními závazky,“ cituje Reuters ze společného dokumentu.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.