CZK/€ 24.625 +0,06%

CZK/$ 24.495 +1,29%

CZK/£ 28.989 -0,60%

CZK/CHF 25.605 +0,74%

01. 07. 2019

0 komentářů

Deutsche Bank má problémy, propustí tisíce lidí

 

Jedna z předních světových bank Deutsche Bank hodlá propustit zhruba 20 tisíc z více než 91 tisíc svých zaměstnanců. 

Jde o zdroj, který hovoří o velké ozdravné kúře v německém finančním ústavu. Minulý týden o propouštění informoval ekonomický list The Wall Street Journal, který se odvolal na zdroj obeznámený s diskusemi ve vedení banky. Banka prý zvažuje zrušení patnácti až dvaceti tisíc pracovních míst, což je 16 až 22 procent celkové pracovní síly.

Tak velké propouštění by trvalo déle než rok a týkalo by se různých regionů a podnikatelských činností banky. Opatření by jistě mělo výrazný dopad například na aktivity ve Spojených státech a na investiční bankovnictví.
Zdroj : iDNES.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

ČBA varuje před mimořádným zdaněním bankovního sektoru

Situace, ve které se v současnosti nachází veřejné finance a státní rozpočet, je velmi komplikovaná. Energetická krize úzce související s konfliktem na Ukrajině vyvolává další citelný tlak na pomoc státu ekonomice. Politická reprezentace se snaží hledat nové finanční zdroje. Česká bankovní asociace (ČBA) varuje před zavedením bankovní […]

Text: Redakce

Foto: ČBA

26. 07. 2022

Jak umělá inteligence promění finanční sektor?

Umělá inteligence (AI) má potenciál významně transformovat odvětví finančních služeb. Finanční instituce však prozatím teprve převážně hledají vhodné oblasti nasazení AI. Jak mohou zajistit odpovědné nasazení umělé inteligence a získat z ní odpovídající benefity, a současně efektivně překonat související rizika?  

Text: Filip Kučera

30. 06. 2022

Světová ekonomika na rozcestí: Zvolíme raději recesi, abychom zabránili stagflaci?

Čtyři měsíce po zahájení bojů na Ukrajině lze jednoznačně říct: jde o konflikt, který patrně bude trvat dlouho, a již nyní narušil globální ekonomickou rovnováhu. V tomto složitém prostředí snížila společnost Coface ve svém pravidelném hodnocení „Coface Barometr“ hodnocení rizik 19 zemí, z toho 16 evropských – […]

Text: Milan Vodička

Foto: Shutterstock

28. 06. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.