Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Deutsche Bank má namále, obavy z možného pádu sílí

Banky 30.09.2016 | 13:37 0 Komentářů

Problémy se kterými se potýká německá banka Deutsche Bank se v návaznosti valí jeden na druhý. Dnes se po zahájení obchodování prudce propadla jejich hodnota a vůbec poprvé se ocitly pod hodnotou deseti eur (270 korun). 

Akcie poklesly v důsledku hrozby vysoké pokuty, které Deutsche Bank čelí v USA. Z toho důvodu omezily některé hedgeové fondy ve Spojených státech své obchody s bankou.

Podle odborníků sílí i obavy že Deutsche Bank by se mohla stát pro evropský bankovní systém další americkou Lehman Brothers. Té americká vláda v září 2008 dala jasně najevo, že jí nehodlá zachraňovat, když byla v obrovských potížích. Toto osudové rozhodnutí vyvolalo kolaps důvěry v globální bankovní systém a stáhlo světovou ekonomiku do nejhlubší recese od druhé světové války.

Německá kancléřka Angela Merkelová řekla, že neposkytne státní pomoc, ale to by mohl být případ ‚slavných posledních slov‘, protože historie bankovních krizí často ukazují, že velkým bankám nemůže být umožněn krach kvůli obavám ze systémových rizik, které ovlivňují finanční systém a mají negativní dopad na reálnou ekonomiku,“ uvedl stratég VTB Capital Neil MacKinnon.

Zdroj: iHned.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.