Středa 27. října. Svátek mají Šarlota a Zoe.

Deutsche Bank a Credit Suisse vypadnou z indexu STOXX Europe 50

Investice 02.08.2016 | 16:24 0 Komentářů

Banky Deutsche Bank a Credit Suisse vystřídá 8. srpna v burzovním indexu STOXX Europe 50 nizozemská technologická společnost ASML Holding a francouzský stavební gigant Vinci. Banky z indexu vyřadily špatné hospodářské výsledky a jejich klesající hodnota. 

Akcie Deutsche Bank dnes odpoledne ztrácely více než 3,5 procenta a Credit Suisse dokonce 5,6 procenta. Současná tržní kapitalizace Deutsche Bank je kolem 15 miliard eur a Credit Suisse téměř 22 miliardy eur, banky tak  od začátku roku přišly o polovinu své hodnoty. Tržní kapitalizace společností ASML a Vinci je více než 40 miliard eur. Společnost Vinci si tak od začátku roku připsala 14 procent a ASML 20 procent.

Tržní kapitalizace obou nováčků jsou nyní vyšší než u obou bank, což je umožnilo zařadit do indexu. K 8. srpnu se dají očekávat výprodeje akcií obou bank a naopak růst cen akcií Vinci a ASML. Důvodem je to, že portfolia některých investorů mohou být navázána přímo na tento index a jeho převrstvení vede i k převrstvení investorských portfolií,“ okomentoval změnu v burzovním indexu analytik Komerční banky Miroslav Frayer.

Zdroj: ČTK

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.