CZK/€ 25.350 +0,06%

CZK/$ 23.442 +0,45%

CZK/£ 29.634 +0,13%

CZK/CHF 26.632 +0,31%

15. 07. 2016

0 komentářů

Další pokutu od ČNB dostalo Generali Investments

 


 

Společnost tři roky klamala klienty o rizikovosti investic a zaručeném výnosu. „Generali nedovoleně užívala v propagačním sdělení klamavé a nejasné informace ‚po pěti letech získá‘ s číselným vyjádřením budoucího očekávaného výnosu,“ uvádí ČNB ve svém rozhodnutí.

Pokuta ve výši jednoho milionu korun, kterou Generali dostala není zdaleka jediná. Nejvyšší letošní pokutu si odnesla společnost Regirt Propeat, a to 12 milionů. Hned v závěsu je OVB Allfinanz se sankcí 5 milionů korun. Nejčastější pokuty dává ČNB za směnárenské služby anebo špatný dohled nad kapitálovým trhem.
Zdroj : E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Je čas vytáhnout peníze z repofondu?

Conseq Investment Management se rozhodl přinést na trh Repofond, peněžní trh s výnosem vázaným na úrokovou sazbu České národní banky (ČNB). Využití našel jak v rodinách, firmách, vesnicích, tak i u investorů, kteří hledali výhodnější podmínky pro uložení kapitálu, než na spořícím účtu. Je ale dnům repofondu […]

Text: Redakce

Foto: Shutterstock

26. 02. 2024

Měnová politika: Tanec s úročením, inflací i měnovým kurzem

Ještě na podzim z centrální banky zaznívalo, že vyšší úrokové sazby s námi zůstanou na poněkud delší dobu. Máme si prostě zvykat, peníze mají mít opět svou cenu. Nejnovější dění ukazuje, že když budou strůjci měnové politiky snižovat úrokové sazby razantněji, riskují oslabení koruny.

Text: Radovan Novotný

Foto: Shutterstock

22. 02. 2024

Komentář: Peníze na trůnu a boj s inflací o moc nad měnovou říší

Deflace v Číně, inflace v Japonsku. Moudří vědí, kdo správně neinvestuje, toho postihne inflační daň, finanční represe. Dražší domy a akcie rozšiřuje propast mezi těmi, kteří tato aktiva vlastnili před tím, než se prohloubí nekonvenční měnová politika. Ti, kteří drží úspory na účtech nebo v instrumentech s pevným výnosem […]

Text: Radovan Novotný

Foto: Pixabay

05. 02. 2024


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *