Pondělí 14. června. Svátek má Roland.

ČSOB Penzijní společnost doporučuje převést úspory z druhého pilíře na penzijní spoření

Penze 02.07.2015 | 11:46 0 Komentářů

Od 1. července nemohou již do druhého pilíře vstupovat noví klienti. Druhý pilíř by se měl nadobro uzavří ke konci roku 2016. Naspořené prostředky budou klientům převedena na jejich bankovní účty, případně na penzijní spoření. ČSOB Penzijní společnost eviduje více než 3 tisíce klientů, jejichž úspory dosáhly 150 milionů korun.

„S ohledem na krátký časový horizont existence důchodového spoření jsme se rozhodli investovat konzervativně, aby prostředky našich klientů dosáhly stabilních výnosů a riziko poklesu důchodové jednotky bylo tak minimalizováno. Pro rok 2015 jsme se také rozhodli zrušit veškeré poplatky za správu a zhodnocení,“ uvedl Roman Fink, finanční ředitel ČSOB Penzijní společnosti, dočasně pověřený jejím vedením.

Po definitním ukončení druhého pilíře doporučuje ČSOB Penzijní společnost převedení naspořených finančních prostředků do třetího pilíře, tedy do penzijního spoření. O možnostech, jak naložit s úsporami z druhého pilíře, bude klienty písemně informovat v prvním čtvrtletí 2016.  

Zdroj: Tisková zpráva ČSOB Penzijní společnosti

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.