Středa 23. září. Svátek má Berta.

ČNB: Záložna Creditas musí navýšit kapitál

Banky 03.06.2015 | 12:17 0 Komentářů

Česká národní banka (ČNB) rozhodla, že kampelička Creditas musí navýšít kapitál a zároveň napravit nedostatky v oblasti řízení rizika. ČNB si také vyžádala mimořádný audit, který musí záložna provést do tří měsíců.

„Zjištěné skutečnosti nasvědčovaly tomu, že účastník řízení nedodržuje základní obezřetnostní pravidla, jimiž se musí každá úvěrová instituce řídit, v důsledku čehož pak může být ohrožena jeho finanční stabilita a zájmy jeho vkladatelů, případně jeho další existence,“ uvádí rozhodnutí ČNB.

„Banka pravomocně rozhodla o uložení opatření k nápravě. Poskytování rozsahu služeb záložnou nebylo dotčeno,“ sdělila Kateřina Bartůšková z ČNB.

„Požadavky na úpravy například v řízení úvěrů byly opodstatněné, řada z nich souvisí i se statutem záložny a plánovanou transformací na banku. Na nápravě stavu už od loňska pracujeme, mimo jiné snížením úvěrového portfolia a úpravami řady procesů. Požadavek na navýšení základního kapitálu je vyžadován z pohledu našeho záměru přeměny na banku, nabídku na vložení dalších členských vkladů do základního kapitálu jsme již našim členům zaslali,“ uvedl šéf Creditasu Vladimír Hořejší. Záložna se připravuje na přeměnu v banku od roku 2012.

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.