Úterý 27. července. Svátek má Věroslav.

ČNB udělila pokutu makléřské firmě Colosseum

BankyInvestice 30.06.2015 | 13:48 15 Komentářů

Česká národní banka (ČNB) udělila pokutu ve výši tři miliony korun makléřské společnosti Colosseum. Důvodem pokuty jsou nadměrné obchody s aktivy klientů či chybějící záznamy telefonických hovorů.

Společnosti chybějí záznamy telefonických hovorů s klienty a s potenciálními zákzaníky z let 2011 a 2012. Na základě zákona o podnikání na kapitálovém trhu společnost porušila „povinnost uchovávat záznamy komunikace se zákazníky, týkající se poskytnuté investiční služby, a záznamy komunikace s potenciálními zákazníky.“

Dále společnost podávala pokyny k investičním obchodům tak často, že klient například zaplatil na provizích 751 tisíc korun. Náklady uhrazené klientem tak dosáhly 112,72 procent jeho průměrného čistého majetku. Společnost jednala s cílem maximalizovat zisk z realizovaných obchodů. Porušila tak „povinnost jednat kvalifikovaně, čestně a spravedlivě a v nejlepším zájmu svých zákazníků.“

Pokutu musí společnost zaplatit do 30 dnů od nabytí právní moci rozhodnutí ČNB.

Zdroj: ČNB, iHNed.cz

15 komentářů: “ČNB udělila pokutu makléřské firmě Colosseum”

 1. Jarda napsal:

  Varuji vás před těmito podvodníky. Mě připravili o 350 000 Kč .

 2. Anonym napsal:

  Chci investovat u nich tekze nemám to ani zkoušet jak to zde ctu

  • Anonym napsal:

   v žádným případě u colossea,vloženo 300 000 kč a do roka jsem byl na nule a na poplatkách bylo vyplaceno přes půlku z účtu

 3. žaloba Colosseum napsal:

  Dobrý den, take mám špatnou zkušenost s Colosseem. pokud by se někdo chtěl připojit kžalobě, dejte vědět. Jiří Urbanec ji.ur@email.cz 602 346 992

 4. ZNECHUCENÝ KLIENT napsal:

  Dobrý den,
  Colosseu jsem věřil , nechtěl jsem moc riskovat , tak jsem si vybral produkt European Stradle,kde Colosseum slibuje 6 % za rok za nízké riziko . Od 1.1.2017 opravdu docházelo,takže v září jsem měl „naškudleno“ něco přes 30,000 , pak ale přišel říjen a jsem ze svých peněz v mínusu 150.000 , že jim někde něco lízlo stop loss,přitom se měli , dle instrukcí, nakupovat certifikáty velkých bank a oni vše navázali na DAX30. Myslím si , že zde se jedná o podvod , a tak to chci řešit soudní cestou a byl bych rád , kdyby se ke mě připojili další poškození klienti. Jednání Colossea je opravdu neadekvátní a neprofesionální.

  • Jarda napsal:

   12.12.2017
   Jsem be stejne situaci u slavneho colossea jsem prisel o 300 000 korun.
   Chci se s vami spojit

  • Mirek B. napsal:

   Ano, stalo se mi to samé. Připadá mi to, že nějak zapomněli na základní poučku tradera „Nemůžeš chcát proti trendu“, nebo tak nějak to zní.

   • Petr napsal:

    Také jsme prodělali 15% , k žalobě se připojím. Myslím že ten kdo s našimi prostředky to buď neumí nebo je mu to jedno, protože jak tady čtu diskuzi tak jsme všichni prodělali na jedné obchodní strategii. To že obchodní strategie nevyjde se stává a musí se s tím počítat ale obchodník nemůže dát všechny prostředky na jednu strategii, případná ztráta je pak fatální. V každé knize o obchodování s akciemi, dluhopisy a pod. je základní poučka dodržovat money management a diverzifikovat portfolio ( někdo doporučuje dát max. 5% na jeden obchod). V našem případě dal obchodník na jeden obchod více než 90% finančních prostředků. Já toto beru jako zásadní pochybení.
    Ještě teď další věc co Colosseum dělá je že nám oznámilo že převádí finance k obchodníkovi do Velké Británie, na to jsem jim napsal že s tím zásadně nesouhlasím, ale zatím je to bez reakce. Tak uvidíme.

  • Ms napsal:

   Já mám ještě horší zkušenost . Již se k vám někdo připojil na žalobu ?

  • Petr napsal:

   Jsem na tom stejně a teď se ještě Colosseum snaží převést zbylé finance k jinému obchodníkovi, tak nevím co mám dělat. Tahle diskuze ale asi už nefunguje ?

  • Petr napsal:

   Jak to vypadá teď ? Už jste to nějak řešil ? Pokud máte zájem to řešit společně tak mi napište na petr5405@seznam.cz

  • Anonym napsal:

   Reaguji na Vas prispevek ohledne Colosseu na investujeme.cz Ja jsem an tom mnohem hur a mel bych zajem o Vasich zkusenostech se soudni cestou nebo celkove s touto firmou. Muzete mi napsat na cechcda@gmail.com nebo 732 900 368. Diky.

  • Pavel Vidlak napsal:

   Dobry den,
   Odpovidam na Vas komentar na strance „Investujeme.cz“ ohledne firmy Colosseum. Rad bych si s Vami promluvil o Vasem pripadu. Napiste mi prosim Vas na cechcda@gmail.com nebo zavolejte na 732 900 368. Diky.

 5. Anonym napsal:

  Prosím všechny klienty,kteří byly u colossea aby se ozvali na:
  mostd@seznam.cz
  S největší pravděpodobností byl na Vás spáchán trestní čin podvodu a táké bylo na vašem účtu prováděno nadměrné obchodování.Jestli se chcete přidat k hromadné žalobě u CNB a připojit se k trestnímu oznámení,napište

 6. LUF napsal:

  Poslal jsem jim v prosinci 2012 na zkoušku 400.000 Kč a rozhodl jsem se že budu ze začátku realizovat jejich doporučení a uvidím. Neměl jsem zkušenost s CFDs obchody a nečekal jsem že průběh bude až tak rychlý; uznávám, moje chyba. Průběžně mi volal pan Zbroj, hlavní makléř, který mi dával doporučení a prováděl pokyny které jsem mu opakoval. Během dvou týdnů jsem otevřel 6 pozic. Ve 4 jsem šel ihned do mínusu. Jeden se později otočil do plusu a zrealizoval jsem 3 menší zisky a 4. a 5. obchod skončil na stop-loss. Po třech týdnech obchodování jsem byl –50.000Kč. Rozhodl jsem se skončit a další doporučované pozice neotevírat. Poslední pozice, kterou jsem držel byla „mini zlato“. Výhled pro rok 2013 byl směr vzhůru, ale bohužel nastaly rekordní propady a když jsem se rozhodl ho prodat zbylo mi na účtu 93.000, tedy konečná ztráta 77% během půl roku.

  Další zkušenosti: Když jsem byl –200.000Kč, zlato bylo za cca 1.400USD , doporučoval mi p. Zbroj poslat do Colossea další peníze a nakoupit „velké zlato“ (liší se od „mini zlata“ trojnásobně rychlým pohybem na účtu), protože má tip, že půjde nahoru. To jsem neudělal, ptal jsem se ho, jestli do toho vloží i svoje peníze, neodpověděl. Zlato jsem se rozhodl prodat když bylo za 1.300USD (při jednání o převodu peněz mi oznámil „dobrou zprávu, že jsem vydělal“ – ty peníze, které jsem prodejem zachránil, protože pokles pokračoval; takže jsem „vydělal“ i ty peníze, které jsem jim neposlal). Jindy říkal, jen tak mimochodem, že klienti běžně zjišťují že to není úplně přesně co si představovali a když jsou tak –200.000Kč, pak většinou končí. Pan Slovák (u kterého jsem podepisoval smlouvu) mi důvěrně sdělil, že nakoupit klientům zlato byla instrukce samotného p. Pírka pro makléře a instrukce pocházející od něho bych neměl poslouchat. I z dalších rozhovorů vyplynulo, že nevědí, jak bude cena reagovat na jakou zprávu, ani se tím netají – můj dotaz: „Když budou páteční zprávy z US ekonomiky dobré, jaký dopad to bude mít na komoditu?“ Odpověď – „To záleží jak to vyhodnotí trh“. Původně jsem myslel, že oni jsou ten trh … atp. Komentář myslím netřeba.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.