Úterý 28. září. Svátek má Václav.

CME: konvertibilní dluhopisy a ztráta přes 7,5 %

Pražská burza má za sebou další ztrátovou seanci. I když to zrána vypadalo, že by mohla něco přidat, nakonec skončila na výkonnostním chvostě.

Ztráta indexu PX (-2,44 %) je opět nejhorší z celé Evropy, podobně jako tomu bylo včera. Slabou útěchou snad může být to, že ztrácely prakticky všechny evropské trhy s výjimkou Ukrajiny (+1,35 %) a Rumunska (+1,21 %).

Jednoznačně nejhorší den na BCPP má za sebou společnost CME, která po oznámení vydání konvertibilních dluhopisů dnes ztratila 7,7 %. Na počátku tohoto týdne akcie začala na hodnotách 1600 korun, po dnešku už je pod 1400.

Dnes už se, po dvou dnech spekulací a „pomoci“ ze strany své mateřské banky Société Générale, začali investoři zbavovat i akcií Komerční banky (-4,56 %), které určitě nepomohly další zprávy z bankovního sektoru v USA a dalších hrozících velkých odpisech Citibank. Padala také další banka, Erste bank (-2,46 %), ta ale nakonec udržela 900 korunovou hranici.

Na své dlouhodobé dno, i když prakticky bezdůvodně, opět míří cena akcie Zentivy (-3,38 %) a pod hranici 1200 korun dnes klesl i ČEZ (-2,07 %).

Jedinými růstovými tituly dnes byly Telefonica (+0,2 %), která stoupala zejména v ranních hodinách a při čtvrtých nejnižších objemech i Philip Morris (+0,5 %).

Pohled na ostatní trhy vypadá téměř stejně bídně, jako u nás doma. Maďarsko -1,88 %, Polsko -1,61 %, Rakousko -1,84 %, Německo -2,17 %, Francie -1,41 %, Velká Británie -0,87 %.

Zdroj: Fio, Patria, Bloomberg, BCPP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.