Sobota 25. září. Svátek má Zlata.

Citigroup odepsala dalších 6 miliard kvůli subprime hypotékám

Bankovní skupina Citigroup vykázala za první čtvrtletí ztrátu 5,11 miliardy dolarů (1,02 dolaru na akcii) kvůli odpisům za rizikové hypotéky a ztraceným úvěrům.

Citigroup zaznamenala druhou čtvrtletní ztrátu za sebou (v posledním čtvrtletí minulého roku byla ztráta téměř 10 miliard dolarů), před rokem naopak banka vykázala zisk 5,01 miliardy dolarů (1,01 dolarů na akcii). 

Výsledek banky ovlivnily odpisy šesti miliard kvůli investicím do nástrojů navázaných na rizikové hypotéky a dalších více než tři miliardy kvůli úvěrům pro privátní fondy.

Přes výraznou ztrátu a odpisy posílila akcie o 6 %, i když analytici očekávali ztrátu nižší (0,95 – 0,96 dolarů na akcii), pozitivně však vyzněly příjmy banky, které klesly na 13,22 miliard dolarů, zatímco analytici podle agentury Bloomberg očekávali 1,1 miliard.

Agentura Moody´s potvrdila ratingy společnosti s tím, že snížila výhled na negativní, zatímco agentura Fitch zareagovala na šptné výsledky snížením ratingu na AA- (stejný rating má Citi od ledna také od agentury Standard & Poor’s). Analytici rovněž očekávají opětovné snížení dividendy, která byla poprvé od roku 1998 snížena v lednu, a to o 41 % na 32 centů na akcii.

Díky posílení akcie Citigroup, a rovněž díky dobrým výsledkům společností Caterpillar (zisk 1,45 UDS na akcii, očekávání 1,33 USD) a Honeywell (zisk 0,85 USD na akcii, očekávání 0,83 USD) posilují futures na americké akcie i evropské akciové trhy.

Zdroj: ČTK, Bloomberg

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.