Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Čistý zisk Saxo Bank vzrostl téměř o čtvrtinu

Rok 2008 byl pro Saxo Bank, specialistu na online obchodování a investice, velmi úspěšný, dařilo se jí také v České republice.

Provozní zisk společnosti dosáhl 338 milionů eur, což je o 61 % více než loni, EBITDA vzrostl o o 43 % na 85 milionů eur a čistý zisk zaznamenal nárůst o 23 % na 45,5 milionů eur.

V české republice vzrostly obchody o 225 %. “V České republice jsme zaregistrovali rapidně rostoucí zájem o online obchodování finančních instrumentů, a to především o obchodování s opcemi a obchodování na trhu Forex. V období 2005 až 2008 (31. prosinec) se počet klientů v České republice více než ztrojnásobil,“ dodáva Karol Piovarcsy, manažer pro střední Evropu.

“V průběhu predešlého roku jsme u našich českých klientů také zaznamenali rostoucí apetit k riziku.  Tato skutečnost byla pravděpodobně způsobená vysokou volatilitou na trhu a nízkou ziskovostí konzervativnějších investičních instrumentů jako jsou například podílové fondy,” říká Piovarcsy.

Saxo Bank také v tomto roce získala pět cen od hlavních publikací zaměřených na finance, včetně Euromoney, a již počtvrté v řadě ocenění FX Week. Na tato ocenění zareagoval i časopis Profit & Loss, který udělil Saxo Bank svoji cenu pro nejlepší retailovou platformu již druhý rok v řadě.

Zdroj: Tisková zpráva Saxo Bank

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.