CZK/€ 24.595 -0,26%

CZK/$ 23.074 -1,07%

CZK/£ 29.006 -0,24%

CZK/CHF 23.852 -0,57%

26. 07. 2017

0 komentářů

Z čínských státních podniků budou akciové společnosti

 

Čína plánuje převést největší státní podniky na společnosti s ručením omezeným anebo na akciové společnosti. Důvodem je dodat velkým společnostem flexibilitu a zredukovat zadluženost podnikového sektoru. 

Restrukturalizace by měla podnikům pomoci k vytvoření pružných tržních mechanismů. Zatím však není jasné, jestli budou do společností moci investovat soukromé subjekty.

Čína se snaží o vytvoření konkurenceschopných konglomerátů. Změny se budou týkat především energetického sektoru, železniční a lodní dopravy a chemického průmyslu. Podle kabinetu už došlo k restrukturalizaci v přibližně 90 procentech státních podniků.

Restrukturalizace má však také posílit vliv komunistické strany ve velkých podnicích. Celková opatření by měla dále napomoci ke snížení zadlužení podnikového sektoru. Zadluženost soukromého a státního sektoru překračuje 250 procent hrubého domácího produktu.
Zdroj : ČTK

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Čínským technologickým gigantům přituhuje

Zdroj: Pixabay.com Čínský technologický sektor zažíval za poslední roky dobu nebývalého rozkvětu. Množství tamějších firem již přerostlo západní konkurenci. Čínské firmy nadále pokračovaly v růstu, což přinášelo body i celé ekonomice. Komunistické vedení země však i přesto v poslední době utahuje šrouby […]

Text: Karel Pučelík

24. 08. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.