Neděle 29. listopadu. Svátek má Zina.

Čínské akcie prudce posilují, může za to nejspíš změna úvěrové politiky

InvesticeMakro 19.08.2019 | 15:54 0 Komentářů

Čínské akcie zaznamenaly největší růst za poslední dva měsíce. Hlavní indexy si připsaly více než dvě procenta. Důvodem posílení akcií je nejspíš oznámení změny úvěrové politiky, kterou centrální banka o víkendu oznámila. Čínská centrální banka chce změnou podpořit podnikání, které po roce obchodní války s USA oslabilo.

Čínská centrální banka chce novým mechanismem určovat hlavní úrokovou sazbu, hodlá zohledňovat aktuální situace na volném trhu. Díky ohlášení této změny stouply čínské akcie bleskovým tempem. Hlavní index CS1300 vzrostl o 2,17 procenta na 3791,09 bodu. Index Šanghajské burzy si připsal 2,10 procenta na 2883,10 bodu. Index start-upů si připsal nejvíc a to 3,5 procenta.

Výše dosavadní základní úrokové sazby je 4,31 procenta. Podle některých analytiků by nová hlavní úroková sazba mohla být nižší. „Nový systém sám o sobě nezaručuje, že skutečná úvěrová sazba bude nižší,“ vyjádřili se k nově chystané úrokové sazbě agentuře Reuters analytici americké investiční banky Goldman Sachs. Nicméně dodávají, že vzhledem k vývoji ekonomiky, která zpomaluje, budou nejspíš nové sazby nižší.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.