CZK/€ 24.650 -0,04%

CZK/$ 23.135 +0,57%

CZK/£ 28.902 +0,49%

CZK/CHF 24.004 +0,57%

19. 08. 2019

0 komentářů

Trump odmítá nadále obchodovat s čínskou Huawei

 

Prezident Spojených států Donald Trump nechce, aby jeho země obchodovala s čínskou společností Huawei. Vidí v ní bezpečnostní hrozbu pro USA. Administrativa ale uvažuje o prodloužení výjimky, která firmě umožňuje firmě bez zvláštních povolení kupovat americké komponenty. 

Prezident USA Donald Trump se v neděli vyjádřil, že nechce, aby USA jakkoli obchodovalo se společností Huawei. „Nechci ten byznys vůbec, protože se jedná o ohrožení národní bezpečnosti,“ vyjádřil se prezident. Jeho administrativa ale uvažuje o prodloužení „dočasné všeobecné licence“ o tři měsíce. Licence největšímu výrobci telekomunikačních technologií umožňuje nákup amerických komponentů bez dalších zvláštních povolení. Podle agentury Reuters by mohla Trumpova administrativa prodloužit tuto licenci až o 90 dní.

Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow v neděli novinářům řekl, že ministerstvo obchodu licenci nejspíš prodlouží o další tři měsíce a to jako gesto dobré vůle v obchodních jednáních s Čínou.

Společnost Huawei byla Spojenými státy obviněna, že používá své výrobky pro špionážní účely. Varování ohledně bezpečnostních rizik ze strany firmy nepřišla jenom z USA, v prosinci před ním varoval i český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.
Zdroj : ČeskéNoviny.cz

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Už je tady zase! Zlatý rubl

Je to horší než rozzuřené jo-jo, je to horší než nejhorší hity osmdesátých let a dokonce je to horší než bumerang. Pověst o zlatém rublu je zpět. Znovu uráží dobrý vkus posluchačů, tahá uši ekonomů a vyvolává nadšení fandů.

Text: Luboš Smrčka

Foto: Shutterstock

16. 05. 2022

Trhy zatím platební neschopnost USA neočekávají

Zdroj: Pixabay.com V USA se rozpoutala politická bitva o zvýšení dluhového stropu. Ekonomika by se při černém scénáři mohla dostat do platební neschopnosti, přičemž podle odhadů by USA čekaly problémy už v průběhu října. V minulosti byly podobné dohady spíše politickou hrou […]

Text: Karel Pučelík

21. 09. 2021


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.