Sobota 27. února. Svátek má Alexandr.

Trump odmítá nadále obchodovat s čínskou Huawei

InvesticeMakro 19.08.2019 | 11:45 0 Komentářů

Prezident Spojených států Donald Trump nechce, aby jeho země obchodovala s čínskou společností Huawei. Vidí v ní bezpečnostní hrozbu pro USA. Administrativa ale uvažuje o prodloužení výjimky, která firmě umožňuje firmě bez zvláštních povolení kupovat americké komponenty.

Prezident USA Donald Trump se v neděli vyjádřil, že nechce, aby USA jakkoli obchodovalo se společností Huawei. „Nechci ten byznys vůbec, protože se jedná o ohrožení národní bezpečnosti,“ vyjádřil se prezident. Jeho administrativa ale uvažuje o prodloužení „dočasné všeobecné licence“ o tři měsíce. Licence největšímu výrobci telekomunikačních technologií umožňuje nákup amerických komponentů bez dalších zvláštních povolení. Podle agentury Reuters by mohla Trumpova administrativa prodloužit tuto licenci až o 90 dní.

Ekonomický poradce Bílého domu Larry Kudlow v neděli novinářům řekl, že ministerstvo obchodu licenci nejspíš prodlouží o další tři měsíce a to jako gesto dobré vůle v obchodních jednáních s Čínou.

Společnost Huawei byla Spojenými státy obviněna, že používá své výrobky pro špionážní účely. Varování ohledně bezpečnostních rizik ze strany firmy nepřišla jenom z USA, v prosinci před ním varoval i český Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Zdroj: ČeskéNoviny.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.