Neděle 11. dubna. Svátek má Izabela.

Číňané prý leniví. Mají pracovat 12 hodin denně 6 dní v týdnu

Investice 18.04.2019 | 14:45 0 Komentářů

Zatímco i v České republice se na politické úrovni hovoří o možnostech zkrácení pracovní doby na 4 dny v týdnu, Čína by mohla jít opačným směrem. Podle čínského miliardáře a zakladatele společnosti Alibaba Jack Ma by pro Číňany bylo požehnáním pracovat 6 dní v týdnů 12 hodin denně.

Bez šestidenního pracovního týdne s dvanáctihodinovou pracovní dobou Číňané podle Jacka Ma leniví a čínská ekonomika ztrácí svou vitalitu a impuls. Názor podpořil i šéf internetového obchodu JD.com Richard Liu.

Zkrácený pracovní týden v České republice naopak podporují odboráři spolu s nenasytným růstem minimální mzdy a povinným pátým týdnem dovolené. Proti tomu se staví Hospodářská komora, která varuje před populistickými kroky, které neodpovídají ekonomické realitě Česka.

„Požadavky odborů překročily únosnou mez, a v případě, že na ně vláda přistoupí, riskuje budoucí prosperitu české ekonomiky. Příklad Řecka, kde se růst mezd dlouhodobě odpoutal od růstu produktivity práce, by měl všechny důrazně varovat. I přesto, že od odborů slýcháme, že pro podnikatele nejsou jejich požadavky žádným problémem, chci upozornit, že politika stylem „po nás potopa“ dlouhodobě fungovat nemůže, řekl Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory.

Zdroj: Reflex.cz, tisková zpráva Hospodářské komory

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.