Neděle 25. října. Svátek má Beáta.

Čeští miliardáři investují do péče o domácí mazlíčky

Investice 18.11.2019 | 11:03 0 Komentářů

Podle údajů Euromonitor International lidé vloni celosvětově utratili za domácí mazlíčky 125 miliard dolarů. Jedná se o rychle rostoucí trh, čehož si všimli i investoři po celém světě.

Tuzemský fond Supernius, za nímž stojí miliardář Tomáš Chrenek, skoupil síť prodejen Pet Center. Zároveň rozjíždí veterinární kliniky Vetino, jejichž cílem má být zvýšení dostupnosti péče. V Pet Centrech chystá fond zavést veterinární koutky zaměřené na preventivní péči. První z nich byl otevřen v brněnském Pet Centru. Kromě veterinárních koutků plánuje Vetino spolupráci s menšími veterinárními klinikami. Do specializovaných klinik, jejichž příkladem jsou kliniky Jaggy, plánuje fond investovat napřímo. „Aspoň pět investic do veterinárních klinik je před spadnutím,“ říká bankéř Marek Ditz, který stojí v čele fondu Supernius.

Majitel největšího výrobce krmiv pro zvířata, skupiny Vafo, Pavel Bouška na počátku roku investoval do veterinárních středisek na Slovensku. Domácí zvířata se stávají součástí rodiny a lidé za péči o ně utrácí stále více peněz. Provozní ředitel sítě prodejen s chovatelskými potřebami Plaček Group Luboš Rejchrt to potvrzuje: „To, co lidé dělají pro sebe, jako je zdravý životní styl, zdravé jídlo, tak dopřávají i svým zvířecím miláčkům. Soustředí se hodně na superprémiová krmiva.“

Zdroj: E15.cz

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.