CZK/€ 25.350 +0,12%

CZK/$ 23.394 +0,17%

CZK/£ 29.700 +0,45%

CZK/CHF 26.625 +0,25%

25. 03. 2019

0 komentářů

Česko se konečně vypořádá s jedním z nejvyšších dluhů z krize

 

Na začátku dubna by se Česká republika měla vypořádat s velkým dluhem, který vznikl v době, kdy se svět zmítal ve světové hospodářské krizi. Mělo by dojít ke splacení velké emise dluhopisů v objemu takřka 85 miliard korun. 

Loading



 


Česká republika se tak zbaví nejdražší půjčky za skoro dvě uplynulá desetiletí. Stát si tehdy půjčoval za jeden z nejvyšších úroků tisíciletí. „Ministerstvo financí si obstaralo peněžní prostředky na pokrytí splátky prodejem státních dluhopisů na domácím trhu, když teď hrubá emise střednědobých a dlouhodobých státních dluhopisů od počátku roku dosahuje 97,1 miliardy korun,“ uvádí mluvčí ministerstva financí Anna Fuksová na adresu financování obří splátky.

Zmíněná půjčka stát stála skoro čtyři miliardy korun ročně na úrokových platbách. Česko se strefilo do období, kdy úrokové sazby z desetiletého dluhu vystoupaly až k šesti procentům ročně. Od té doby stejně vysoký země nezažila.
Zdroj : E15.cz

Loading

Vstoupit do diskuze 0 komentářů

Zdroj a více informací: CII750.cz


Související články

Kupte teď, plaťte později. Lákavý koncept má svá rizika

Získat teď hned věc, po které toužíte a bez peněz, je skvělé. Zaplatíte prostě později a vaše budoucí já to pak nějak vyřeší. Koncept buy now, pay later dobývá i Českou republiku. Jenže má svá rizika, jde v podstatě o úvěr, při kterém se ale úvěryschopnost neřeší. […]

Text: František Veselý

18. 10. 2022


Diskuze k článku

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna, vyžadované informace jsou označeny hvězdičkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *