Úterý 24. listopadu. Svátek má Emílie.

Česká pojišťovna uvádí na trh pojištění pohřbu Pieta

Česká pojišťovna se vrací k pojištění pohřbů. V symbolický den památky zesnulých, 2. listopadu, přišla na trh s novým pojistným produktem Pieta, s nímž je možné si úhradu pohřbu či kremace pojistit.

Pojištění Pieta je určeno těm klientům, kteří nechtějí zatížit své děti nebo pozůstalé zařizováním pohřbu a především jeho finanční stránkou. Zároveň je tato nabídka vhodná pro klienty, kteří nechtějí mít peníze doma a chtějí mít jistotu, že peníze budou po jejich smrti skutečně použity na pohřeb či kremaci. Výplata pojistného plnění je totiž v tomto případě přímo vázána na úhradu nákladů spojených s posledním rozloučením zesnulého.

"Pojištění Pieta je tak řešením pro klienty, kteří nemají přímé příbuzné, ale i pro ty, kteří je sice mají, ale rádi by se o finanční stránku pohřbu postarali sami,“ představuje hlavní ideu nového produktu Helena Lazosová, vrchní ředitelka úseku produktového managementu životního pojištění ČP.   

„Důvodem úpadku pietních rozloučení a stále rostoucího počtu bezobřadných pohřbů jsou hlavně peníze, které řada pozůstalých raději utratí "příjemnějším" způsobem. Řeknu- li to tvrdě, lidé volí mezi tím dát za pohřeb dejme tomu dvacet tisíc korun, anebo jen deset a zbytek použít na svou dovolenou, kde zapomenou i na to, že někdo blízký zemřel," uvádí příklady z praxe Julius Mlčoch, ředitel pražského Pohřebního ústavu a dlouholetý předseda Sdružení pohřebnictví v ČR, dnes předseda sekce pohřebnictví.

Princip pojištění Pieta je založen na jednorázově placeném pojistném. Zájemce o pojištění si po konzultaci s pojišťovacím poradcem podle své hrubé představy o podobě pohřbu stanoví jeho odpovídající cenu a tím i pojistnou částku, na kterou chce pojištění uzavřít. Klientovi pak podle jeho věku a pohlaví spočítá Česká pojišťovna výši počátečního vkladu, který bude následně zhodnocován k cílové částce garantované při sjednání pojištění. Čím dříve se člověk pojistí, tím nižší pojistné zaplatí. 

"Takže pokud si například 50letý muž pojistí náklady pohřbu ve výši 20 000 Kč, jednorázově složí pouze 13 128 Kč. Stejně stará žena dokonce ještě o 1600 korun méně. Pojištění si mohou sjednat klienti až
do 80 let,“
doplňuje Jana Hrdinová, produktová manažerka Piety.

Zdroj: Tisková zpráva České pojišťovny

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.