Pátek 26. února. Svátek má Dorota.

Česká pojišťovna informuje, jak jsou na tom česká města s bezpečností provozu

Česká pojišťovna již čtvrtým rokem monitoruje bezpečnost 13 krajských a 59 okresních měst naší republiky v rámci projektu ČP Index bezpečnosti. Zde jsou výsledky.

ČP index vyjadřuje úroveň nehodovosti na základě počtu usmrcených a těžce zraněných při nehodách v silničním provozu se zvláštním důrazem na nehody zaviněné nepřiměřenou rychlostí v zastavěné oblasti všech hodnocených měst vztaženému k počtu tamějších obyvatel. ČP index je konstruován tak, že vyšší hodnota znamená vyšší bezpečnost, tedy nižší relativní počet usmrcených a těžce zraněných. Vstupní údaje o nehodách pocházejí ze statistik Policie ČR. Konečné pořadí měst je uvedeno v tiskové zprávě pojišťovny

Česká pojišťovna již potřetí vyhlašuje soutěž o „Skokana ČP Indexu“. „Tři města, jedno krajské a dvě okresní, dostanou opět od České pojišťovny finanční příspěvek v celkové hodnotě 500 tisíc korun na další dopravně bezpečnostní prvky dle vlastního výběru. Zástupci loňských vítězných měst – Liberce, Nymburka a Blanska je nejčastěji použili na osvětlení přechodů, výstavbu cyklostezek, nákup mobilního dopravního značení a další prvky podporující bezpečnost všech účastníků provozu,“ rekapituluje dosavadní zhmotnění darů náměstek pro občanská pojištění ČP Štefan Tillinger.

Zdroj: Tisková zpráva České pojišťovny

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.